Zobacz temat - [R75] Parktronic
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Parktronic

toks - Pon Cze 07, 2010 23:36
Temat postu: [R75] Parktronic
Witam,
dzis moje pierwsze logowanie na tym forum. I pierwsze pytanko.
Sprawa wyglada tak, iż od jakiegos czasu cos mi szwankowało z parktronikiem.
po wrzuceniu wstecznego wlaczal sie dluuugi sygnal piszczenia. i to chyba oznacza ze cos jest nie tak z parktronikiem. a teraz to nie zapala mi sie ani zarowka wstecznego ani piszczenie.
Powiedzcie mi gdzie znajde ten caly parktronic. Gdyby ktos mi tak dokladnie powiedzial gdzie mam zagladac (ponoc gdzies tam w bagazniku), co mam odkrecic, przeczyscic itp itd.
aha tylko chcialem poinformowac ze ostatnio mialem robione sprzeglo i nie wiem czy mialoby to cos wspolnego z tym ze juz calkiem mi nie dziala wsteczny ?
prosze o pomoc!

kasjopea - Pon Cze 07, 2010 23:38

Proponuję na dzień dobry, a właściwie dobry wieczór zaprzyjaźnić się z "szukajką".

http://forum.roverki.eu/v...p=494829#494829

Pieta - Wto Cze 08, 2010 08:11

Sprawdź czujnik wstecznego biegu na skrzyni. On daje sygnał, że bieg wsteczny jest włączony i powoduje, że zapalają się światła wstecznego. Parktronik też korzysta z tego czujnika.
Pewnie przy wymianie sprzęgła zapomnieli podłączyć.
Czujnik jest pod skrzynką akumulatora. Dostęp jest słaby. Najlepiej dojść od strony lewego koła, zdjąć je i sięgnąć wtyczkę, podłączyć i gotowe.

toks - Wto Cze 08, 2010 17:38

dzis w sumie zadzial mi juz wsteczny wiec juz w ogole nie wiem co jest grane. jak bede mial cczas to sciagne to kolo i zobacze. teraz pytanko jak dojsc do tego parktronica ? jak sciagnac panel nawigacji w bagazniku ?
Dziadek - Wto Cze 08, 2010 20:05

Koła nie trzeba zdejmować-wystarczy na maksa skręcić kołami w prawo.Na początek wyciągnij wtyczkę(taka gumowa owalna) i zewrzyj drucikiem.Jeśli będzie OK,to masz do wymiany czujnik.Podobno pasuje od opla.Niestety musisz się zaopatrzyć w jakiś kocyk,bo całą operację najlepiej przeprowadzić w pozycji horyzontalnej. :smile:
dukat11 - Wto Cze 08, 2010 21:16

toks napisał/a:
jak sciagnac panel nawigacji w bagazniku ?


Na panelu są 4 małe otwory służące do wyczepienie panelu przedniego. Podobnie jak w radiu samochodowym.

owcze - Wto Cze 08, 2010 21:38

dukat11 napisał/a:
do wyczepienie panelu przedniego


do tego celu możesz użyć pilniczka albo jakichś blaszek podłużnych które tam będą pasowały

dukat11 - Wto Cze 08, 2010 21:39

owcze napisał/a:
do tego celu możesz użyć pilniczka albo jakichś blaszek podłużnych które tam będą pasowały


Raczej drucików gdyż otwory są okrągłe :wink:

owcze - Wto Cze 08, 2010 22:00

dukat11 napisał/a:
Raczej drucików gdyż otwory są okrągłe :wink:


aaa sorki ;) pomyliło mi się z radiem :mrgreen:

marynabiala - Wto Cze 08, 2010 23:40

Paktronik rzadko siada . sprawdz czujniki cofania -musi byc druga osoba , jeden wrzuca wsteczny a drugi przyklada ucho do czujnika i slucha czy cyka , i tak 4 czujniki sprawdzic .Wystarczy , ze jeden jest walniety to po wrzuceniu wstecznnego jest ciagly sygnal .
toks - Czw Cze 10, 2010 21:17

udalo mi sie sciagnac panel nawigacji w bagazniku i nad nim znajduje sie prostokatna skrzyneczka z jakims urzadzeniem i wtyczka od tego jest odpieta?? co to moze byc ? i czy to podlaczac ?
dukat11 - Czw Cze 10, 2010 21:19

Co jest na niej napisane może "parking aid" ?
toks - Czw Cze 10, 2010 22:32

no wlasnie nic... taka metalowa srebrna skrzyneczka (z gniazdkiem do wtyczki od strony blotnika) ktora jest przymocowana do stelaża nawigacji. w sumie to sa trzy wtyczki jak odlaczylem panel nawigacji. niebieski, czerwony, i czarny + kabel od anteny ktory sie podlacza do nawigacji. i nie wiem co z ta czarna wtyczka?.
dukat11 - Czw Cze 10, 2010 23:25

zrób zdjęcie to spróbujemy zidentyfikować
apples - Czw Cze 10, 2010 23:27

http://forum.roverki.eu/v...p=377126#377126
http://forum.roverki.eu/v...p=431555#431555

toks - Sob Cze 12, 2010 11:32

dobra pocykam jutro zdjecia i wam pokaze. A jutro przejade sie do tych mechanikow ktorzy robili mi sprzeglo. moze oni cos tam popsuli. Dzis probowalem powyciagac ta wtyczke do czujnika wstecznego i nic.. zobaczymy co jutro powiedza mechaniory ;)

[ Dodano: Pią Cze 11, 2010 17:44 ]
hm zdjecia beda potem ale teraz sprawdzalem ten czujnik wstecznego i po polaczeniu drucikiem tylnie swiatla sie zapalily... wiec chyba czujnik siadl.. powiedzcie mi jaki kupic i jak to sie wymienia?

[ Dodano: Sob Cze 12, 2010 11:32 ]
Ok przesyłam zdjecia tego stelaza nawigacji i parktronika. Niebieskim zaznaczone sa kable do nawigacji. a czerwonym to ta srebrna skrzyneczka o ktora mi chodzilo i zoltym - wtyczka ktora prawdopodobnie pasuje do tej skrzyneczki. Panel Nawigacji wyciagniety.
Dzis chcialem odkrecic ten czujnik wstecznego i moze sprobowac go przeczyscic ale szczerze powiedziawszy nie wiem jakim kluczem to odkrecic.




Mariusz_Zdybel - Sob Cze 12, 2010 12:36

Witam, mam rowniez problem z czujnikami cofania, podobnie jak u kolegi po wlaczeniu wstecznego biegu jest krotki sygnal (co oznacza ze system dziala) a potem ciagly sygnal. Wszystkie czujniki dzialaja, dostalem dzisiaj zamowiony nowy parking aid unit (uklad sterujacy) i po zamontowaniu jest cisza, nie ma zadnego sygnalu. Czyzby nowa czesc byla zepsuta czy jest jakas inna przyczyna? Jakies pomysly? Mariusz
marynabiala - Nie Cze 13, 2010 00:33

Srebna skrzynka to modul nawigacji , ktora podpieta jest do czytnika .Wystepuje przy MK1 i MK2
toks - Wto Cze 15, 2010 17:45

czyli moge to normalnie podpiac tak ?

[ Dodano: Wto Cze 15, 2010 17:45 ]
wie ktos czym najlepiej odkrecic czujnik wstecznego ??

hvil - Wto Cze 15, 2010 18:27

Też mam problem ale innego typu. Kilka dni temu Pani zarysowala mi rog tylnego zderzaka, tak ze zarysowala lekko czujnik i listwe chromową lewą na zderzaku.
Wycena 900zł.

Jednak moje pytanie, skoro parktronik nadal działa nic nie piszczy, to może tak być że pomimo iż ma lekko przytartą obudowę to działa w pełni? Dodam że wszystko jest ok pipczy jak zawsze. Czy jest jakas mozliwosc weryfikacji czy aby na pewno on po zarysowaniu nie przeklamuje i niemusze go wymieniać?

dukat11 - Wto Cze 15, 2010 19:55

hvil napisał/a:
Czy jest jakas mozliwosc weryfikacji czy aby na pewno on po zarysowaniu nie przeklamuje i niemusze go wymieniać?


Sprawdź przy jakie odległości zacznie się ciągły sygnał. Powinno być 35cm

hvil - Wto Cze 15, 2010 22:36

dukat11, ale jak to tylko jeden lewy czujnik to najeżdżać tak rogiem czy prostopadle do przeszkody?
Matius - Wto Cze 15, 2010 22:50

najlepiej niech jakaś osoba to z tyłu zrobi... stań autem wbij wsteczny a osoba niech leci ręką w stronę auta... jak będzie w okolicach 35cm to będzie ok jak coś innego możesz wymieniać... koszt niewielki.
dukat11 - Sro Cze 16, 2010 08:44

hvil napisał/a:
dukat11, ale jak to tylko jeden lewy czujnik to najeżdżać tak rogiem czy prostopadle do przeszkody?


Myślę, że rogiem niech ktoś zbliża przeszkodę. Najlepiej mieś jakiś słupek i przestawiać go za autem z włączonym wstecznym.