Zobacz temat - [R416 Si] Chyba wspomaganie sie kończy...
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416 Si] Chyba wspomaganie sie kończy...

slax - Wto Cze 08, 2010 17:11
Temat postu: [R416 Si] Chyba wspomaganie sie kończy...
Siemanko wszystkim.

Kurcze i mam problem moim roverkiem, wczoraj sie bawiłem kierownicą na parkingu i jak dokręcę do oporu w lewą czy prawą stronę to słychać charczenie/zgrzytanie. Domyślam się że to pompa wspomagania. Pytałem już o to na czacie na głównej stronie ale dla pewności zakładam ten temat.

Dodam może ze pompa jest cała umazana płynem, wcześniej ciekło z przewodów przy zbiorniczku wyrównawczym ale zmieniłem opaski na nowe i jest ok, pompę wyczyściłem szmatką ale teraz widze ze znowu sie poci. Czy to już pompa sie konczy, czego moge się spodziewać czy trzeba ja szybko wymieniać?

niżej link do odgłosów jaki wydaje pompa http://w382.wrzuta.pl/aud...gania_rover_416

pozdrawiam

Vesper416 - Wto Cze 08, 2010 17:46

miałem tak jak kupiłem mojego R. Po zmianie płynu na nowy z jakimś uszczelniaczem od razu charczenie ustało i jeżdże do dziś ze spokojem.
slax - Wto Cze 08, 2010 20:22

tylko ze ja zmieniałm płyn poł roku temu...
Paul - Wto Cze 08, 2010 20:36

slax napisał/a:
tylko ze ja zmieniałm płyn poł roku temu...
Zakładam, że poziom płynu sprawdziłeś. A stan i napięcie paska wielorowkowego? Jeżeli płyn wydostaje się na zewnątrz, to paskowi dobrze nie robi :( ...
slax - Sro Cze 09, 2010 10:22

płynu jest miedzy min a max, nawet jak koła są skręcone. A możliwe ze koło pasowe jest upaplane płynem.. Jak zdjąć ten pasek, tam jest jakis napinacz czy jak?
Paul - Sro Cze 09, 2010 14:25

slax napisał/a:
Jak zdjąć ten pasek, tam jest jakis napinacz czy jak?
Pewnie jest, ale benzyniaków nie znam :(
thot83 - Sro Cze 09, 2010 14:34

Jest rolka napinająca z lewej strony silnika zaraz pod łapą, Jak popatrzysz od strony alternatora jak idzie pasek to powinieneś ją dostrzec. Jest przykręcona jedną śrubą bodajże na kluczyk 14 lub 13. Jak ją poluźnisz to spokojnie można pasek wyciągnąć
slax - Sro Cze 09, 2010 20:16

oki, dzięki spróbuje w łikend to wszystko wyczyścić i jeszcze te opaski poodkręcać i zobaczymy co będzie.

puki co dzięki