Zobacz temat - [Punto 1.2] Radio.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - [Punto 1.2] Radio.

staf - Czw Cze 10, 2010 11:38
Temat postu: [Punto 1.2] Radio.
Mam prośbe. Czy ktoś wie jak podłączyć radio żeby załaczało się po przekręceniu kluczyka?
Tak własnie mam w Rover-ku. Jednak tu podłączyłem radio, które trzeba włączać z palucha. Czy jest taka możliwość w każdym radiu?
Radio nazywa się LUMATRON i raczej nie jest z najwyższej półki.

greg-si - Czw Cze 10, 2010 13:12

musisz podpiąć kabelek z radia (ACC podajże żółty) do jakiegoś kabelka z instalacji gdzie pojawia się prąd po przekręceniu kluczyka
robo - Czw Cze 10, 2010 13:20

staf, standadowa instalacja fiata ma do radia jedno zasilanie, na którym +12V jest cały czas. Jeśli Twoje radio ma gniazdo ISO to zapewne jest podłączone za pomocą przejściówki FIAT-ISO. W takiej przejsciówce przewody zasilające dochodzące do kostki ISO są dwa - zóły i czerwony ale wychodzą z jednego pinu kostki fiata. Musisz rozdzielić te przewody i zasilać jeden po staremu z kostki fiata ( ten od podtrzymania pamięci ) a drugi oddzielnym przewodem na którym jest +12V po załączeniu stacyjki ( ten zasilający radio ).
staf - Czw Cze 10, 2010 13:32

robo, Widzę że na twojego R też siada kotek. Ja również mam czarnego kota i tak jak na twoim awatarze moja kotka "Felka" często siada na masce :smile:
Wracając do tematu. Na razie dzięki za pomoc, idę pobawić się kabelkami :smile:

Już działa po przekręceniu kluczyka :grin:
Dzięki za pomoc. :ok:

robo - Czw Cze 10, 2010 15:24

staf, moja kotka panoszy się po aucie w stopniu odwrotnie proporcjonalnym do stopnia zabrudzenia. Jak auta po umyciu nie schowam do garażu to po chwili jest całe w kocich łapkach ;-)