Zobacz temat - [R420 Di 1997r] Zaczął mulic przy ruszaniu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420 Di 1997r] Zaczął mulic przy ruszaniu

mirwin - Pią Cze 11, 2010 14:16
Temat postu: [R420 Di 1997r] Zaczął mulic przy ruszaniu
Witam.
Otóż mój roverek zaczął mulic przy ruszaniu. Jak ruszam to jakby nie miał siły, dopiero tak powyżej 2000 obr. jest ok. Wcześniej az tak nie było. Co mogło sie stać? Pozdrawiam.

driftdreamer - Pią Cze 11, 2010 21:10

u mnie jest to samo nie ma sily ruszyc.. zamula musze dawac duzo gazu i dopiero powyzej 2 tys jedzie..jak jest zimny ok wyjade z parkingu ale pojezdze troche po miescie i robi sie pieklo ;/ do tego sprzeglo skrzypi i ciezko chodzi: http://forum.roverki.eu/v...p=511124#511124

klima jest ale dzisiaj nie bylo za ciekawie tak jakby dmuchalo poprostu ale to juz inna sprawa....

moze ktos ma jakies sugestie odnosnie tego ruszania? na Pb jest to samo.
podobnie jak u kolegi wczesniej tak nie bylo w dodatku dzisiaj podczas jazdy w ogole nie chccial jechac tak jakby cos go przytkalo przelaczylem na pb i to samo, za chwile jakos poszedl;d

damiansz - Sob Cze 12, 2010 00:59

na moje oko, niestety niezbyt fachowe w tej dziedzinie, może to mieć związek z potencjometrem gazu.. ale to doczytajcie sobie dokładnie..
driftdreamer - Sob Cze 12, 2010 22:20

To jak pomoze ktos? roverek muli przy ruszaniu a jak juz ruszy to jedzie.. strasznie denerwujace to;/
mirwin - Pon Cze 14, 2010 12:52

Zrobiłem teścik. Odłączyłem przepływomierz i zdecydowanie lepiej. Wniosek: albo brudny i trzeba wyczyścić albo padł. Muszę kupić coś do czyszczenia i wyczyścic go.
Druga sprawa że jestem tuz przed wymianą oleju i filtra powietrza. Może po wymianie bedzie zdecydowanie lepiej.

Tylko, że ja mam disla!!!

szoso - Pon Cze 14, 2010 12:57

mirwin sprawdź czy nie wyskoczył błąd przepływki ale najpierw skasuj i pojeździj bo odłączałeś
mirwin - Pon Cze 14, 2010 13:00

szoso420 napisał/a:
mirwin sprawdź czy nie wyskoczył błąd przepływki ale najpierw skasuj i pojeździj bo odłączałeś

No muszę to sprawdzić, ale w moim rejonie to podłączenie pod kompa straszna kasa. Kiedys sam próbowałem wg opisu i nie chce mrugać wcale.

szoso - Pon Cze 14, 2010 13:03

mirwin napisał/a:
Kiedys sam próbowałem wg opisu i nie chce mrugać wcale.

dziwne, ja w swoim sam sprawdzam, może się machnąłeś na pinach?

mirwin - Pon Cze 14, 2010 13:09

szoso420 napisał/a:
mirwin napisał/a:
Kiedys sam próbowałem wg opisu i nie chce mrugać wcale.

dziwne, ja w swoim sam sprawdzam, może się machnąłeś na pinach?

Trudno sie machnąć. A jak nie ma błędów to mruga czy nie?

szoso - Pon Cze 14, 2010 13:10

mirwin napisał/a:
A jak nie ma błędów to mruga czy nie?

mruga "12"

mirwin - Pon Cze 14, 2010 13:13

szoso420 napisał/a:
mirwin napisał/a:
A jak nie ma błędów to mruga czy nie?

mruga "12"

No właśnie u mnie gaśnie po paru sekundach od przekręcenia kluczyka i nic. Powymieniam olej, filtry i wyczyszczę przepływke to zobaczę czy to cos dało.

driftdreamer - Czw Cze 17, 2010 17:42

Doszedłem do wniosku że to klima muli roverka, lpg czy Pb nie ma znaczenia he
damiansz - Czw Cze 17, 2010 17:53

klima? kurcze.. ciekawe z jakiego powodu? u mnie czy z klimą czy bez tak samo jeździł (aktualnie mam efekt niedziałającej turbiny ;-) ..
Brt - Czw Cze 17, 2010 18:42

klima przy ruszaniu muli auto niestety ... a że silnik w dolnym zakresie obrotów jest dość słaby to i ten dodatkowy balast jest mocniej odczuwalny .... w trasie jest to niezauważalne ... w mieście niestety tak :bezradny:
driftdreamer - Czw Cze 17, 2010 18:49

Brt napisał/a:
klima przy ruszaniu muli auto niestety ... a że silnik w dolnym zakresie obrotów jest dość słaby to i ten dodatkowy balast jest mocniej odczuwalny .... w trasie jest to niezauważalne ... w mieście niestety tak


dokładnie

damiansz napisał/a:
u mnie czy z klimą czy bez tak samo jeździł

może dlatego żę masz dieselka:)