Zobacz temat - [MG ZR 160 ] Czujnik prędkości
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [MG ZR 160 ] Czujnik prędkości

jasiu87 - Sro Cze 16, 2010 13:19
Temat postu: [MG ZR 160 ] Czujnik prędkości
Witam, mam uszkodzony czujnik prędkości musze go wymienić, czy czujnik od hondy accord 1.8 v-tec będzie pasował ? Słyszałem że, tak.
sobrus - Sro Cze 16, 2010 13:42

Silnik w tym MG to Roverkowe K-Series VVC i nie ma nic wspólnego z 1.8 v-tec.
Nie oznacza to ze nie pasuje, ale jeżeli liczyłeś na podobne silniki to nic z tego.

Jeżeli chodzi Ci o impulsator w skrzyni to także skrzynia jest roverkowa chyba Powertrain PG1.
Powtarzam CHYBA.
Skrzynia ta była montowana w K-Series z pojemnościami ponad 1.6 (w mniejszych jest R65).

Najbliżej mu do R200 Vi

jasiu87 - Sro Cze 16, 2010 13:53

elektryk mi podpowiedział że może pasować nie wiem ile w tym prawdy
sobrus - Sro Cze 16, 2010 15:51

Ale chodzi o impulsator w skrzyni?

Odpowiada za położenie wskazówki na prędkościomierzu.
Natomiast dodatkowo są czujniki prędkości każdego koła dla systemu ABS.

Jeżeli to impulsator to wątpie aby brytyjska PG1 miała coś wspólnego z Honda, i raczej szukałbym cześci od R200/R25/R400/R45 z mocniejszymi silnikami.

Ale lepiej zeby wypowiedział sie fachowiec, bo ja takim w żadnym wypadku nie jestem.

marcinmarcin - Sro Cze 16, 2010 19:49

Działa Ci ABS? Jak kiedyś na próbę wyjąłem bezpiecznik ABS-u to przy okazji się wyłączył prędkościomierz, może więc któryś z czujników?
jasiu87 - Czw Cze 17, 2010 22:26

marcinmarcin napisał/a:
Działa Ci ABS? Jak kiedyś na próbę wyjąłem bezpiecznik ABS-u to przy okazji się wyłączył prędkościomierz, może więc któryś z czujników?


rzeczywiście ABS nie działa :) ale teraz mam inny problem... jak pech to pech urwała mi się linka sprzęgła :P

Gonia - Pią Cze 18, 2010 06:58
Temat postu: Re: [MG ZR 160 ] Czujnik prędkości
jasiu87 napisał/a:
Witam, mam uszkodzony czujnik prędkości musze go wymienić, czy czujnik od hondy accord 1.8 v-tec będzie pasował ? Słyszałem że, tak.


Najpierw musisz sprawdzić czy masz impulsator, czy może w Twoim aucie prędkość czytana jest już z ABS'u.

SeniorA - Pią Cze 18, 2010 12:43

Gonia napisał/a:
Najpierw musisz sprawdzić czy masz impulsator, czy może w Twoim aucie prędkość czytana jest już z ABS'u.
w MG ZR, prędkościomierz jest napędzany przez przetwornik prędkości montowany w skrzyni biegów.
jasiu87 - Pią Sie 20, 2010 17:06

nie no jest czujnik prędkości mechanik nawet mi dzisiaj pokazał

[ Dodano: Pią Sie 20, 2010 17:06 ]
ponawiam temat !! ! proszę o pomoc ...