Zobacz temat - [R420 2.0D '98] - alarm sam się włącza
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420 2.0D '98] - alarm sam się włącza

derill78 - Czw Cze 17, 2010 09:09
Temat postu: [R420 2.0D '98] - alarm sam się włącza
Witajcie
Mam ogromny problem związany z tym, że alarm zaczął się samoczynnie włączać. Wyje przez około 1 min, a następnie się wyłącza. Niestety nie ma reguły na to kiedy się włącza. Pomocy co z tym zrobić, czego to są objawy, co się zepsuło lub jak to wyłączyć.
Sąsiedzi już na mnie krzywo patrzą - podobno w nocy włączał się ze średnią częstotliwością co 2 godziny.
POMOCY :)

seyfer - Czw Cze 17, 2010 09:13

sprawdź wszystkie krańcówki, w razie potrzeby przeczyść ;)
darek_wp - Czw Cze 17, 2010 14:10

Do sprawdzenia także wyłączniki w klapach i wiązka do tylnej klapy.
TomC - Czw Cze 17, 2010 14:19

Zawsze możesz zrobić tak: zamykasz samochód z otwartą maską i odłączasz akumulator. Maskę zamykasz.
Alarm w nocy wyć nie będzie i sąsiedzi będą szczęśliwsi. :wink:

szoso - Czw Cze 17, 2010 14:39

TomC napisał/a:
Zawsze możesz zrobić tak: zamykasz samochód z otwartą maską i odłączasz akumulator. Maskę zamykasz.
Alarm w nocy wyć nie będzie i sąsiedzi będą szczęśliwsi. :wink:

zamykasz auto z kluczyka i alarm nie będzie wył, prostsze niż rzeźba z maską :wink:

TomC - Czw Cze 17, 2010 15:32

szoso420 napisał/a:
zamykasz auto z kluczyka i alarm nie będzie wył, prostsze niż rzeźba z maską :wink:

Będzie wył bo zamykając z kluczyka uzbrajasz alarm bez czujki ruchu.

derill78 - Czw Cze 17, 2010 15:34

szoso420 napisał/a:
TomC napisał/a:
Zawsze możesz zrobić tak: zamykasz samochód z otwartą maską i odłączasz akumulator. Maskę zamykasz.
Alarm w nocy wyć nie będzie i sąsiedzi będą szczęśliwsi. :wink:

zamykasz auto z kluczyka i alarm nie będzie wył, prostsze niż rzeźba z maską :wink:


Niestety jak zamknę z kluczyka dzieje się tak samo :( nie wiem czym to jest spowodowane.

TomC - Czw Cze 17, 2010 15:41

derill78 napisał/a:
nie wiem czym to jest spowodowane.

Krańcówki w drzwiach, w masce albo w klapie bagażnika. Możliwe jeszcze zwarcie w wiązce kabli tylnej klapy.