Zobacz temat - [R214Si] Wyciek oleju w okolicy kopułki
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214Si] Wyciek oleju w okolicy kopułki

xROnx - Nie Cze 20, 2010 11:36
Temat postu: [R214Si] Wyciek oleju w okolicy kopułki
hejo hejo. Tak tak to ja xROnx. Dawno mnie tu nie było... ale to chyba dobrze :D
Słuchajcie ludziki. Ponieważ jestem pedantem (nie mylić z petentem ;) ) jeśli chodzi o silnik mam taki dylemacik/problem.
Kuknijcie proszę na te fotki -> http://picasaweb.google.p.../RoverekSilnik#
Od jakiegoś czasu strasznie mi się poci w tamtym miejscu silnik i nie mam pojęcia (gdyż się nie znam) jaką uszczelkę trzeba wymienić żeby się tego pozbyć? To jest jedyne miejsce gdzie jest coś mokrego. Wyciek jest z rejonu kopułki. To że mokro jest tam niżej oznacza tylko to że spływa tam wszystko.
Czy jest to uszczelka pokrywy zaworów czy może uszczelka głowicy? A może coś jeszcze innego?...

driftdreamer - Nie Cze 20, 2010 19:22

Podejrzewam uszczelniacze wałka rozrządu
są dwa: pod kopułką i pod tą blachą.
Ostatnio kupilem do siebie 30x40x7 firmy corteco koszt 7,50zl za sztuke
a wygladaja tak: http://allegro.pl/item107...opu_30x40x7.htm

Przy wkładaniu trzeba uważać żeby nie zarysować wałka, wyciagajac uzyc np zakrzywionego srubokreta a do wlozenia duzego klucza nasadowego o takiej srednicy i to chyba tyle. Prosta sprawa.

leszczyna - Nie Cze 20, 2010 19:22

Moim zdaniem trzeba będzie wymienić tylny uszczelniacz wałka rozrządu. W moim R 200 olej
z pod kopułki rozdzielacza zapłonu ślimaczy się już od roku. Nie mogę się do tego zabrać chociaż nie jest to podobno kosztowne. :smile:

xROnx - Nie Cze 20, 2010 20:49

OK rozumiem. dzięki za wypowiedzi :)
Powiedzcie mi jeszcze czy jest to robota którą lepiej oddać zaufanemu mechanikowi(np z poleceń klubu) czy można oddać ją innemu mechanikowi też zaufanemu ale który nie naprawia roverków w ilości na przydkład 20szt/rok :)
A może też robota ta nie jest skomplikowana i nie potrzeba specjalistycznych narzędzi i zestaw śrubokrętów, kluczy nasadowych spokojnie wystarczy...

driftdreamer - Nie Cze 20, 2010 21:04

Spokojnie zrobisz to sam. gdybys ewentualnie się nie podjał zleć to komus kto ma troszke pojecia o mechanice np. komus starszemu w rodzinie..
azor77 - Nie Cze 20, 2010 21:05

xROnx, jeśli masz choć trochę pojęcia i zacięci to poradzisz sobie samemu, jeśli nie to daj to do zrobienia jakiemuś mechanikowi.
Wymiana tych uszczelniaczy jest prosta i każdy mechanik sobie z tym poradzi :wink: