Zobacz temat - [R214 1.4 1999] traci obroty i gaśnie gdy wilgotno
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214 1.4 1999] traci obroty i gaśnie gdy wilgotno

range69 - Pon Cze 21, 2010 11:27
Temat postu: [R214 1.4 1999] traci obroty i gaśnie gdy wilgotno
Witam,

Problem pojawil sie pod koniec zimy. Za każdym razem gdy popada lub jest wilgotno auto albo nie odpala albo, nawet jak juz odpali drastycznie i nagdle traci obroty. Musze jeździc na niskich biegach, inaczej gasnie. W sobote zgasł na dosc wysokich obrotach i juz nie odpalił - musialem wzywac lawete. Problemem nie jest zabrudzona cewka, bo to ostatnio wykluczył mechanik.

Macie jakies pomysly drodzy forumowicze?

Przemek

zdenek - Pon Cze 21, 2010 11:48

Objawy które podajesz idealnie pasują do problemów z wysokim napięciem. Czyli wilgotna cewka, kable WN z przebiciami i ewentualnie świece.
felipe321 - Pon Cze 21, 2010 17:37

U mnie problemem był palec rozdzielacza. Wymieniłem go i dodatkowo kopułkę i teraz jeździ jak marzenie...no prawie jak marzenie bo to tylko 1.1 i 60 osiołków pod maska :razz:
tomo63 - Pon Cze 21, 2010 18:19

U mnie to był źle założony kabel na cewkę, a może masz uszkodzoną? Wyjmij ją i dokładnie obejrzyj.
Ogi - Pon Cze 21, 2010 18:21

Może kopułka rozdzielacza jest rozszczelniona i dostaje się tam wilgoć, nie wiem jak to wygląda w Twoim silniku, ja bym posprawdzał uszczelnienia podzespołów do których mogła by się dostać wilgoć, (kopułka, komputer, bezpieczniki, cewka, przekaźniki). Dawno zmieniałeś przewody wysokiego napięcia, może tak jak napisał zdenek w nocy otwórz maskę , odpal silnik i popatrz czy przewody się nie "świecą".