Zobacz temat - [R620] Pali tylko z plaka
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Pali tylko z plaka

sebek88sko - Sob Cze 26, 2010 15:14
Temat postu: [R620] Pali tylko z plaka
Witam
Chce poruszyc temat mojej usterki roverka z silnikiem Diesla, który ma kody błedów 23,27,31,54 nie wiemco one znacza bo wchodzac na strone z rozpisanymi kodami wyskakuje bład serwera :(

Dobrze przejdźmy do rzeczy w roverku jak stwierdził elektronik był problem z pompa jednak regeneracja pompy wtryskowej nic nie dała wymienilem czuj. połozenia wału czujnik temp.
dalej nie pali :beczy: pali jak w tytule tylko z samo-startu :cool: nie wiem na jakiej wartosci obrotów trzeba go trzymać poniewaz nie wskazuje nic obrotomierzu :nook: jednak trzymajac go chwile gdzies na 1200obr. tak mysle poniewaz nie slychac turbo chodzi rowno. Chodzil tak do zagrzania włączenia wentylatora zgasilem go nic nawet cieply nie "zagadał", a ma dziwne objawy przy gasnieciu mianowicie sam doda gazu na ułamek sekundy i gasnie. Przed usterka jadac szarpal i obrotomierz swirowal a to wskazywal 900 nagle 5000 w chwilach spokoju jak 600 sie krecila i szla pokazywal prawdziwe obroty. POMOCY bo nie wiem co z 600 robic sprzedac za bezcen tak wygodny pojazd :bezradny:

P.S.
Mam turbine silnik komputery oraz pare szpargałów do tego modelu oddam w dobre rece za rozsadna cene.. :mrgreen: 507 233 651

Vesper416 - Sob Cze 26, 2010 15:19

Sprawdzałeś świece?
Lelobass - Sob Cze 26, 2010 15:19

Czego tak się wydzierasz ? Uszy puchną. Co tam masz za szpargałki ido opendzlowania ?
Remigiusz - Sob Cze 26, 2010 15:25

sebek88sko, Jak to nie działa strona :twisted:
http://www.roverki.pl/ind...el#comment-1440

Tu masz kody błędów :wink:

sebek88sko - Sob Cze 26, 2010 15:34

swiece wymieniane byly dodam ze uszczelka pod glowica tez :roll:

[ Dodano: Sob Cze 26, 2010 15:31 ]
mam troszke pierdolek bo sciagnalem od znajomego anglie oczwiscie r600 sdi

[ Dodano: Sob Cze 26, 2010 15:34 ]
zastanawiam sie nad uszkodzeniem pierwszego wtrysku :sad: moze byc uwalony nie daje pompie prawidlowego odczytu

pablom1978 - Sob Cze 26, 2010 17:18

Ja bym się zastanowił nad tym błędem 54- elektrozawór paliwa. Może to on jest uszkodzony i dlatego masz problemy z uruchomieniem. Elektrozawór ten odpowiada m.in. za wyłączenie silnika- po przekręceniu kluczyka odcina on paliwo i motor gaśnie. Sprawdź czy na jego czubku zamontowany jest taki cienki przewód- może jest on gdzieś przerwany, nie zaszkodzi też wykręcić ten zawór i przeczyścić. Zawór ten znajduje się z lewej strony pompy wtryskowej. Możesz też zdjąć wężyk paliwowy doprowadzający paliwo do pompy i podać ropę bezpośrednio do pompy np. z jakiejś butelki, słoika, może masz problem z układem paliwowym. I po trzecie sprawdź przewody "nieśmiertelnej" i ciągle poruszanej na forum wiązki silnika- czy jej przewody nie są gdzieś przełamane lub przetarte.

Sprawdź też przewód idący od pierwszego wtrysku, czy jest on dobrze połączony w kostce, czy nie jest gdzieś przerwany. Czy jak przekręcisz kluczyk w pozycję zapalenia się kontrolek to z okolicy pompy słychać "bzyczenie"? Powinno być słyszalne.

kasjopea - Sob Cze 26, 2010 18:33

sebek88sko, bardzo proszę używać normalnej czcionki :wink: .
sebek88sko - Nie Cze 27, 2010 07:41

kasjopea napisał/a:
sebek88sko, bardzo proszę używać normalnej czcionki :wink: .


elktrozawor jest nowy paliwo jest ok bo odpowietrzalem pompe wlasnie z butelki
boli mnie fakt elektryki bo nienawidze sie w to bawic ale coz jak mus to mus przepatrzecala instalacje moze gdzies sztuka byla robina :bezradny:

Mazak - Nie Cze 27, 2010 11:41

a wiązkę sprawdzałeś??
PHJOWI - Nie Cze 27, 2010 17:51

jaki kąt wtrysku ?
sebek88sko - Pon Cze 28, 2010 19:13

:neutral: dzisiejszy dzien nie przyniosl nic nowego w probie naprawy autka wiazka przy pompie zostala sprawdzona :cry: i zauwarzylem ze nawet podczas krotkiej pracy silnika alternator jest gorący :evil: a silnik nie. . . . co nie jest zbyt normalne :?: :!: :?: :!:
Remigiusz - Pon Cze 28, 2010 19:17

sebek88sko, Normalne to jest. U mnie alternator po nie całej min. pracy jest już ciepły. Ale nic dziwnego jak potrafi lądować ponad 75A :roll:
Nilbul - Wto Lis 16, 2010 17:18

Popsuty wtryskiwacz :rotfl: