Zobacz temat - dodawanie mocy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning mechaniczny - dodawanie mocy

johny21 - Sro Cze 30, 2010 14:54
Temat postu: dodawanie mocy
tak sie zastanawiam bo brakuje mi troche mocy w mioim R 216. to jest silnik 1.6 dohc 122KM.. sa jakies dostepne opcje dla tego silnika? turbo np daloby rade?...
bastek - Sro Cze 30, 2010 20:36

johny21 napisał/a:
turbo np daloby rade?..

pewnie że by dało, napisz na początek ile masz na to kasy

Krzysi3k - Sro Cze 30, 2010 20:43

To jest seria K? 122 KM? Tam nie było coś koło 110 KM?
Bo serii K za bardzo nie uturbisz. Musiałbyś duże pieniądze wyłożyć to może ktoś by się podjął.

tronsek - Sro Cze 30, 2010 20:48

Krzysi3k, Kolega johny21, zapewne ma pod maską silnik Hondy D16A8, skoro ma moc 122KM.
Pewnie chodzi o R216 "Kanciak".

johny21 - Pią Lip 02, 2010 14:39

no to jest wlasnie ten kanciak, to jest wlasnie ten silnik. czemu mialoby byc ciezko? za ciasno na wlozenie czegos czy trzeba byloby cos wzmocnic moze?.. czy o co chodzi?;)

[ Dodano: Pią Lip 02, 2010 14:39 ]
a sianka w mechanike moge wlozyc do 3 tys, moze troche wiecej... ziomek mowi ze wydech mozna zrobic to cos podniesie, chociaz osobiscie mam watpliwosci czy jest to takie znaczne

Markzo - Pią Lip 02, 2010 16:13

ebaywoy (albo m-tunignowy pro sport) kolektor 4-2-1, kat out, 2 przelotowe/półprzelotowe tłumiki i coś powinno być lepiej, dolot zostaw w spokoju, bo stożki itp więcej zepsują niż poprawią, jeśli już to jakas dobra wkładka i dolot spod lampy prawej (mieści się). CO do uturbiania to tylko soft turbo w okolicach 0,5 bara, korby w tym silniku są niezbyt grube i wyższe doładowanie może je zabić, jeśli masz klime będziesz miał problem z upchnięciem pod maską czegokolwiek czy to turbo czy kompresor, po prostu jest mało miejsca. Swap na b16 czy b18 to około 5-7tysięcy złotych. pozdro :)
johny21 - Nie Lip 11, 2010 15:10

a jezeli chodzi o te przeloty, jakie? ponoc mugeny slyszalem. jest jakis konkretny model zeby pasowal do tego silnika?

[ Dodano: Nie Lip 11, 2010 15:10 ]
tzn oryginalnego chyba nie jestem w stanie kupic ale podroby np WM Sport byl by dobry?

Markzo - Nie Lip 11, 2010 15:16

chcesz moc czy buczenie i "subaru wannabe" pierdzenie z rury? a'la mugen czy wm sport nic nie da, tylko wkurzające bolenie głowy po dłuższej trasie :| wywalić kata, zamiast środkowego wspawać coś takiego: http://www.allegro.pl/ite...otors_rm01.html potem przelotowy końcowy, z średnicą poza 2 cale nie ma co wychodzić, nie masz big turbo żeby robić przelot 2,5-3 cale... do tego np: ten rm motors jest z nierdzewki czyli odpada Ci problem korozji, pytałem się o wydech do coupe to na częsciah bosala to jakies 1200zł (ori)...dlatego opłaca się założyć dobry pół/pełen przelot, bo i koników dojdzie i taniej będzie ;)
johny21 - Pon Lip 12, 2010 17:31

mhm, czyli mowisz ze ta firma dobra.. to dobra to dzieki:) a koncowy przelot tej samej firmy to ten co na tej str jest sie nada? nie nie nie chodzi mi o buczenie, bez wsi tam, przeciez nie mam wlasnie subaru;p tylko chodzi mi wlasnie o koncowy przelot.
Markzo - Pon Lip 12, 2010 20:07

podałem przykład, jest cała masa firm, które się ogłaszają na allegro i poza nim, polecam forum www.racingforum.pl znajdziesz tam wiele ogłoszeń i firm zajmujących się wydechami, może ktoś z Twojego miasta się trafi, to byś miał montaz odrazu. o RM słyszałem sporo dobrego i sam sie pewnie zdecyduje na taki wydech, tylko narazie z kasą krucho stoje (ubezpieczenie + przegląd :| ). powodzenia ;)
johny21 - Sro Lip 14, 2010 10:32

dobra dziekowka:) ja musze w sumie czekac na wyplate tak czy siak, ale cos juz mysle teraz. rowniez powodzenia;)
Perez - Pią Wrz 17, 2010 10:31

Przy 3 tys ja bym myslal nad swapem na 1.8
Markzo - Pią Wrz 17, 2010 13:15

swap na B18to 6-7 tysięcy, za 3 nawet nie kupisz dawcy.
Perez - Pią Wrz 17, 2010 15:44

A faktycznie teraz zauwazylem, ze to chodzi o hondy, a ja myslalem, ze o Roverowski silnik.