Zobacz temat - [OC] termin 30 dni na wypowiedzenie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Prawo i ubezpieczenia - [OC] termin 30 dni na wypowiedzenie

spitz - Sro Cze 30, 2010 18:49
Temat postu: [OC] termin 30 dni na wypowiedzenie
Witam,
zarejestrowałem dzisiaj roverka (umowa kupna na 1.06)
dzisiaj jest 30 czerwiec, dzwoniłem do ubezpieczalni, żeby mi wbili moje dane do polisy, Pani z ubezpieczalni powiedziała, że jutro jest ostatni dzień na to, ale jutro jest 1 lipiec więc teoretycznie to 31 dzień chyba?
trochę się chyba z tym spóźniłem
Niestety zapomniałem, że może być rekalkulacja składki od poprzedniego właściciela, on miał sporo zniżek, ja niestety nie mam więc będę musiał dopłacić pewnie.
I pytanie jest takie, czy będę mógł jutro wypowiedzieć OC i w tym samym dniu ubezpieczyć się gdzie indziej (jeśli ta rekalkulacja by się nie opłacała w porównaniu nowej polisy)?
Pozdrawiam.

staf - Sro Cze 30, 2010 18:52

spitz, Tu masz odpowiedź: http://motofinanse.pl/wypowiedzenie-umowy_oc
spitz - Sro Cze 30, 2010 18:55

wg tego to "do 30 dni"
czyli właśnie dzisiaj :/

---
no chyba, że to się liczy, że 2 czerwca mija 1 dzień, 3 czerwca 2 dzień itd. to by wychodziło, że jutro mija 30 dni
ciekawe jak to jest

Pływak - Sro Cze 30, 2010 19:02

Brałem kilka dni temu OC w PZU i koleś powiedział, ze spokojnie teraz można umowę wypowiadać dzień wcześniej jak to jest w praktyce jeszcze nie sprawdzałem. Co do automatycznego przedłużania umowy miała wejść w życie jakaś nowelizacja mówiąca, ze można z OC zrezygnować w każdym momencie płacąc tylko za okres w którym faktycznie z tego OC korzystaliśmy. Czy weszła nie mam pojęcia....