Zobacz temat - [R416] Głośniki - rozmiar głośnika z przodu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - [R416] Głośniki - rozmiar głośnika z przodu

krk - Czw Lip 01, 2010 15:29
Temat postu: [R416] Głośniki - rozmiar głośnika z przodu
Witam

Mam takie pytanie czy takie głośniki http://allegro.pl/item109...sklep_lodz.html wejdą na przód do rovera 416 Si 95 rok ??

Koniu_zory - Czw Lip 01, 2010 16:09

takie cudo i wejda :ok:
dystanse

krk - Pią Lip 02, 2010 10:09

Ok dzięki za odpowiedź, a tam w tym zestawie co podałem jest jeszcze

2 x zwrotnica na woofer
2 x zwrotnica na tweeter
2 x głosnik tweeter 16 mm

gdzie to zamontować ?

Lisus - Pią Lip 02, 2010 12:32

krk napisał/a:
Ok dzięki za odpowiedź, a tam w tym zestawie co podałem jest jeszcze

2 x zwrotnica na woofer
2 x zwrotnica na tweeter
2 x głosnik tweeter 16 mm

gdzie to zamontować ?


Tweetery najlepiej zabudować w słupkach, ale zakładam że nie będziesz tego robił więc wstaw w fabryczne miejsca w boczkach.
A zwrotnice w tych zestawach są bardzo małe, więc spokojnie za tapicerką je zmieścisz.

krk - Pią Lip 16, 2010 18:40

słuchajcie mam pytanie jak wymontować stare głośniki z przodu i wsadzić nowe, są one w drzwiach odkręciłem wszystkie śruby nawet od klamki i nic nie chce zejść a nie chce czegoś ułamać możecie pomóc jak to zrobić ?

edit już wiem co i jak ale jak wyjąłem klamkę to nie mogę teraz uwolnić jej z tego ciągiełka ;/ jak to zrobić

Lisus - Pią Lip 16, 2010 19:25

Chodz Ci o tą zaślepke za klamką? Musisz troche pomanewrować nią i w końcy wyjdzie :D
krk - Pią Lip 16, 2010 19:41

ok już dałem rade zdjąłem cały bok wyjąłem stary głośnik tylko teraz jest problem bo stary głośnik miał jakby taką plastikową złączke a nowe głośniki tego nie mają, są tylko 2 bole + i - i teraz pytanie mam takie bo te kable z tej plastikowej złączki chyba można wyjąć ale jak próbowałem to nie szło a nie chcę tego urwać nie wiecie czy to się wyciąga czy nie czy trzeba nowe kable kłaść ?
Lisus - Pią Lip 16, 2010 20:32

A co za problem je uciąć? I podłączyć do głośnika, tu masz 2 sposoby:
-pierwszy na łatwizne, stosując taśme izolacyjną
-drugą bardziej "profesjonalną", przylutować je :D

krk - Pią Lip 16, 2010 20:40

hmmm bo w zestawie z głośnikami JVC dali mi kable ale nie wiem czy opłaca się je kłaść, bo to chyba trudno się robi i dużo zajmuje czasu pozostaje odciąć i przylutować, nie chcę bawić się w taśmę izolacyjną :D
truten23 - Sro Wrz 01, 2010 20:30

Jak chcesz mieć fachowo, to albo zarób nowymi wsuwkami kable, albo przytnij na króciutko te nowe kabelki i zlutuj ze starymi :cool:
I na pewno nie baw się w przyklejanie taśmą, bo to druciarstwo i można jeszcze końcówkę w radiu spalić.

memphisto - Czw Wrz 02, 2010 00:23

nie wiem czy w każdym aucie ale np u mnie były na opak + i - i miałem jeden głośnik czarny do czarnego czerwony do czerwonego a 2 głośnik tak jakby czarny do czerwonego i czerwony do czarnego i przy głośniejszych stanach muzycznych charczało. Przypadkiem zamontowałem na opak i gra o niebo lepiej :mrgreen:

a gwizdki to ja mam wywalone w ogóle maskowice z obok klamki i zamontowany tam gwizdek : D