Zobacz temat - [R 5] Dziwne drgania na luzie po 1500 obr.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R 5] Dziwne drgania na luzie po 1500 obr.

marcello - Pią Lip 02, 2010 18:28
Temat postu: [R 5] Dziwne drgania na luzie po 1500 obr.
Witam.
Moj Rowerek nie byl odpalany i jezdzony przez okolo miesiac.Dzis kiedy go odpalilem zauwazylem cos dziwnego .Mianowicie na luzie powyzej 1300 obrotow jest odczuwalne drganie przekazywane przez silnik na karoserie - przyczym pojawil sie jakby niebieskawy dymek .Dodam ze od czasu nabycia auta( Marzec 2010) zrobilem okolo 5000km i nigdy nie mialem podobnych zjawisk.Zawsze byl poziom oleju i plynu chlodzacego.Co to moze byc?Pomozcie

domel-x - Pią Lip 02, 2010 22:47

marcello, mam to samo po ok 1,5 miesiąca stania auta. ale ja podejżewam coś z wtryskami,bede jechał na t4 do Phiowi bo sam nic niewymysle ,wszystkie czujniki wymienione 3 wtryski wymienione zawór na CR wymieniony,jeszcze mam problem z odpalaniem auta :/ dymek na zimnym też jest
GDY SIE AUTA NIEUZYWA TO WYRZĄDZAMY MU ZŁO :wink:

marcello - Sro Lip 21, 2010 19:00
Temat postu: [R 75 2.0 CDT 115 KM] dziwne drgania na luzie po 1500 obr.
Dzieki domel-x za szybka odpowiedz na mego posta.Ostatnio pojezdzilem troche autem i musze stwierdzic ze dymka niebieskiego juz nie puszcza a i drgania sa prawie nie odczuwalne,jednak dalej sa. Fakt ten nie daje mi spokoju-CO TO MOZE BYC ?Wtryski?turbo?czy moze dwumasa?Moze ktos z was mial podobne symptomy.Dziekuje z gory za podpowiedzi
witgut - Sro Lip 21, 2010 19:14

Jeśli chodzi o drgania, to być może właśnie rozwala Ci się poduszka, z tyłu pod silnikiem. Ja już kupiłem i właśnie będę ją wymieniał, bo brzęczy mi wszystko w kokpicie.
marcello - Sro Lip 21, 2010 19:24
Temat postu: [R 75 2.0 CDT 115 KM] dziwne drgania na luzie po 1500 obr.
Witgut tobie drgania pojawiaja sie od momentu odpalenia auta czy powyzej 1300 tak jak u mnie?
witgut - Sro Lip 21, 2010 19:36

Przez cały czas nie drga, jedynie przejściowo przy obciążonym silniku. Na obrotomierz niestety nie patrzyłem i nie wiem jakie to były obroty, ale może być około 1300, bo powyżej 2000 to już raczej nie.