Zobacz temat - [R200] Łożysko
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200] Łożysko

Bordos - Sro Lip 07, 2010 09:20
Temat postu: [R200] Łożysko
Mam następujący problem:

W moim aucie od jakiegoś czasu zaczęło coś mocno "buczeć" w zakresie prędkości 80 - 110 km/h. Podejrzewam, że jest to wina łożyska, bo taki ono zwykle wydaje dźwięk gdy umiera.
Jednak problem jest - którego...
Podnosiłem auto lewarkiem u szukałem luzu na którymś z kół, ale nie jest on wyczuwalny.

Czy są jakieś metody sprawdzania które łożysko szumi?

iktorn73 - Sro Lip 07, 2010 09:23

Podczas jazdy skręcając w lewo lub w prawo słuchaj czy łożysko buczy,jeśli skręcasz w lewo i buczy to pada lewe łożysko i na odwrót.Buczy łożysko bardziej obciążone w danym momencie.
leszek95b - Sro Lip 07, 2010 09:27

iktorn73 napisał/a:
jeśli skręcasz w lewo i buczy to pada lewe łożysko i na odwrót.Buczy łożysko bardziej obciążone w danym momencie.



...czyli jeśli skręcasz w lewo to buczy prawe ;) . Zawsze najbardziej skrajne łożysko będzie najbardziej obciążone.

Bordos - Sro Lip 07, 2010 11:27

No to pozostaje jeszcze sprawa czy to przednie czy tylne łożysko...
leszek95b - Sro Lip 07, 2010 11:40

Bordos napisał/a:
No to pozostaje jeszcze sprawa czy to przednie czy tylne łożysko...


Rozumiem że to już kolega słyszy? :)

Bordos - Sro Lip 07, 2010 11:53

No ogólnie właśnie jest problem taki, że to się niesie po budzie i jest ogólnie głośno, a hałasować zaczyna przy dość dużej prędkości :/

I jak jadę z pasażerem, to ja słyszę jak by to było przednie prawe, a on twierdzi ze to przednie lewe...

leszek95b - Sro Lip 07, 2010 13:02

Bordos, posadź tego pasażera z tyłu :ok:
Bordos - Nie Lip 11, 2010 21:13

Dziś sporą trasę robiłem, w cztery osoby, i każda że inne koło :/

A przy okazji popatrzyłem czy któreś się nie grzeje, to wyszło, że po jeździe, przednie są dość mocno ciepłe, tylne prawe troszkę cieplejsze niż lewe.

Już mnie denerwują te łożyska, a szczególnie, że komplet nowych to w sumie 1000 zł :/

leszek95b - Nie Lip 11, 2010 21:46

Bordos, żeby ustalić czy dane tylne łożysko jest walnięte to zdejmij koło, zdejmij zacisk (żeby tarcza najlżej się poruszała) i pokręć - powinno być słychać. Jeśli nie, to załóż koło i wtedy znowu pokręć w powietrzu - z kołem będzie się lepiej obracało.

Bordos napisał/a:
Już mnie denerwują te łożyska, a szczególnie, że komplet nowych to w sumie 1000 zł

Tutaj muszę Cię zmartwić, bo u siebie wymieniłem obie tylne piasty prawie rok temu bo wyły łożyska ... a teraz pomału słyszę że jedno pada.

Myślicie że ktoś uzna mi gwarancję na piastę? Niby mówili że mam rok gwarancji, a jeszcze rok nie minął.

Bordos - Nie Lip 11, 2010 22:16

Ehh, no to mnie zmartwiłeś ...

Już szalałem z lewarkiem i dokładnie próbowałem ruszać kołami itp, i zasadniczo żadne luzu niema. Moje podejrzenia są na prawe tylne koło, bo tak mi się z pozycji kierowcy wydaję.

Piastę już kupiłem, we wtorek chyba się wezmę za wymianę. Jeśli to nie będzie to, wtedy wszystkie do wymiany odeślę.

A powiedz mi kolego, jakiej firmy kupiłeś tylne piasty ??

leszek95b - Nie Lip 11, 2010 22:56

Bordos napisał/a:
jakiej firmy kupiłeś tylne piasty

Optimal. Dziwie się że już jedno pada, bo przecież to dobra firma...no i prawie 300zł sztuka kosztuje,

Bordos napisał/a:
żadne luzu niema

Wcale luzu nie musi być. Może wyć nawet jak luzu nie ma.

Bordos - Nie Lip 11, 2010 23:38

Kurcze ja kupiłem tej samej firmy ...
Gonia - Nie Lip 11, 2010 23:45

leszek95b napisał/a:
Bordos napisał/a:
jakiej firmy kupiłeś tylne piasty

Optimal. Dziwie się że już jedno pada, bo przecież to dobra firma...no i prawie 300zł sztuka kosztuje,


A Optimal to nie jest przypadkiem chińskie?

leszek95b - Pon Lip 12, 2010 08:16

Cytat:
A Optimal to nie jest przypadkiem chińskie?

Nie. Firma jest niemiecka.

iktorn73 - Pon Lip 12, 2010 10:16

Firma jest niemiecka ale chyba tylko z nazwy :) .Nie mają zbyt dobrej opinii,ja wymieniałem łożyska tył w Volkswagenie i po 500km padły tak, że mechanik orzekł "takiego zmielonego łożyska to jeszcze nie widziałem". Wałeczki wewnątrz popękały na pół!!!
leszek95b - Pon Lip 12, 2010 12:49

iktorn73, wiesz kolego że z częściami różnie. Teoretycznie dobra firma a bubla można trafić.

Kiedyś kupiłem pompę SKF'a która ciekła od nowości :) A na SKF nikt złego słowa nie powie...