Zobacz temat - [R200 1,4 98] Po wymianie akumulatora nie odpala
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 1,4 98] Po wymianie akumulatora nie odpala

piogaw - Sro Lip 07, 2010 10:42
Temat postu: [R200 1,4 98] Po wymianie akumulatora nie odpala
Rozładował mi się akumulator, wyciągnąłem go, naładowałem, przykręciłem z powrotem. Zaczął wyć alarm, ponownie wykręciłem akumulator na 12h, po ponownym podłączeniu otworzyłem drzwi kluczykiem alarm nie piszczał, otwieranie z pilota działa. Przekręcam kluczyk w stacyjce zapalają się tylko kontrolki, i słychać pstryknięcie jak chcę zapalić. Działają tylko kierunkowskazy. Radio, okna - nie reagują. Nie wiem co się stało, nie mogę odpalić samochodu.
oprawca_1978 - Sro Lip 07, 2010 10:54

Przetrzyj papierem szklanym (nie korunowym) klemy i końcówki akumulatora i porządnie je dokręć. Sprawdź też przewód prądowy aku-masa, oraz aku-alternator. Wypadałoby je odkręcić, przeczyścić, i porządnie dokręcić.
Rozruszniki w Roverze nie mają reduktora planetarnego (jak np w Oplu) i ciągną, niestety, pokaźny prąd podczas rozruchu. A im większy prąd, tym wrażliwsze każde połączenie w obwodzie rozruchu.
Np. w Poldoroverze, gdy nie docisnę porządnie klem, to rozrusznik tylko "kłapie", a w moim drugim wózku, Nexii 1.5 SOHC, klemy są już dawno rozciągnięte i da się je zdjąć z akumulatora dosłownie dwoma palcami, a silnik daje się odpalić na dotyk.

staffer - Czw Lip 08, 2010 13:54

Problemy z immobiliserem?
leszczu - Czw Lip 08, 2010 16:38

Najprawdopodobniej masz cały czas uaktywniony immobilizer. Spróbuj może zamknąć samochód pilotem i otworzyć pilotem. Powtórz to kilkakrotnie a morze się uda odpalić autko.