Zobacz temat - [R216 99r] Lampka w podsufitce nie swieci po otworzeniu drzw
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R216 99r] Lampka w podsufitce nie swieci po otworzeniu drzw

strikez - Czw Lip 08, 2010 00:11
Temat postu: [R216 99r] Lampka w podsufitce nie swieci po otworzeniu drzw
Witam. Otoz moja dziewczyna jest szczesliwa posiadaczka rovera 216 z 98/99r. Ale mam maly psikus bo nie dziala lampka w podsufitowce po otworzeniu drzwi. sprwadzilem lampke i dziala, sprawdzilem czujniki i sprwane, instalacja od podsufitowki az do kostki przy bezpiecznikach przewodzi dobrze, prad przy stykach w drzwiach tez jest, bezpieczniki cale. Ktos moze sie spotkal z takim problemem ? Gdzie szukac usterki bo sam wychowalem sie na vw / mercedes a nie chce czegosc lubej popsuc.
jaro12 - Czw Lip 08, 2010 07:46

Może nie ta żarówka jest założona co powinna być. U mnie była za mocna żarówka założona. Przełożyłem żarówkę ze schowka do podsufitki i obie zaczęły działać. Jeśli instalacja sprawna to tylko to mi przychodzi na myśl :ok:
strikez - Czw Lip 08, 2010 09:20

zarowka sprawna bo przy zalaczaniu recznym dziala lampka.
kasjopea - Czw Lip 08, 2010 10:49

A tak głupio zapytam, na pewno przełącznik jest ustawiony tak jak trzeba? :wink:
darek_wp - Czw Lip 08, 2010 10:58

Cudów to w instalacji nie ma. Jak jest sprawna lampka, dobrze ustawiony przełącznik, sprawne krańcówki w drzwiach to lampka musi świecić. Możliwe usterki to przerwy w instalacji, niełączące kostki lub uszkodzenie modułu MFU (czerwona puszka zamontowana z tyłu skrzynki bezpieczników w kabinie).
strikez - Pią Lip 09, 2010 01:38

nie udalo mi sie sprawdzic instalacji od kostki przy bezpiecznikach w glab ( w strone lampki sprawna ). Nie wiem dokladnie gdzie prowadza przewody z krancowek bo wydaje mi sie ze sygnal z krancowek nie dociera do kosci. ten modul mozna jakos samemu zdiagnozowac / naprawic ? i czy latwy jest demontaz?
darek_wp - Pią Lip 09, 2010 07:43

Sygnał z krańcówek idzie także do MFU. Żeby wyjąć MFU trzeba odkręcić skrzynkę bezpieczników pod kierownicą.