Zobacz temat - [ rover 200 97r] nie odpala prawdopodobnie immobilaiser
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [ rover 200 97r] nie odpala prawdopodobnie immobilaiser

dawidek54 - Sro Lip 14, 2010 20:51
Temat postu: [ rover 200 97r] nie odpala prawdopodobnie immobilaiser
Witam mam nie miłą przygodę z moim autkiem a mianowicie po rozładowaniu się akumulatora i ponownym jego naładowaniu i podłączeniu przekręciłem kluczyk słychać było bip bip guzik wcisnąłem przestała grac melodia próbuje odpalić silnik raz przekręcił i stanął ponowna próba i nic immo wyłączam przekręcam kluczyk a tu nic i tylko słychać cykanie przekaźnika za schowkiem co możne być przyczyna i jak to naprawić.
BetJar - Sro Lip 14, 2010 21:25

A po ponownym podpięciu aku. pilota zsynchronizowałeś?
tronsek - Sro Lip 14, 2010 21:32

To cykanie, to tak jakby znowu aku siadło. Może akumulator ma już dość i nawet ładowanie nic nie pomaga. Spróbój podłączyć inny dobry akumulator i sprawdzić, czy będzie działo się to samo.
colin1983 - Czw Lip 15, 2010 14:47

tronsek napisał/a:
To cykanie, to tak jakby znowu aku siadło. Może akumulator ma już dość i nawet ładowanie nic nie pomaga. Spróbój podłączyć inny dobry akumulator i sprawdzić, czy będzie działo się to samo.

zgadzam się w 100% :ok2:

Brt - Czw Lip 15, 2010 15:20

Ja też ... bo skoro raz zakręcił, to znaczy, że immobilizer sie odblokował, a przyczyna leży w akumulatorze lub rozruszniku .... czy jak próbujesz odpalać to kontrolki mocno przygasają ??
sTERYD - Czw Lip 15, 2010 15:20

a może któryś przewód od akumulatora nie ma dobrego styku. Najczęściej w naszych autach łamie się przewód od masy, ale plus też może odmówić współpracy ;)
dawidek54 - Pią Lip 16, 2010 18:58

Więc tak akumulator jest OK nowe klemy a kontrolki delikatnie przygasają i odłącza się prąd w aucie tzn. jak jest włączony nawiew to sie wyłącza a to cykanie to taki żółty przekaźnik za schowkiem nad dmuchawą.
gorgoroth80 - Pią Lip 16, 2010 19:04

Miałem to samo - "zawiesił" się rozrusznik - tylko cykanie było słychać - pomogło kilka energicznych uderzeń kluczem w rozrusznik - szczotki nie mają dobrego styku - jeżeli nie pomoże to rozrusznik do regeneracji...
Sprawdź najpierw połączenie elektryczne przy rozruszniku - taki gruby kabel

dawidek54 - Sob Lip 17, 2010 14:31

Uderzanie raz pomogło tzn. przekręcił i stanął znów i ponowne uderzenie juz nie pomogło. A gdybym odpalił 'na popych' możne to pomóc??
gorgoroth80 - Sob Lip 17, 2010 19:54

na popych odpala się tylko awaryjnie, żeby dojechać do serwisu - można uszkodzić silnik...
rozrusznik Ci się kończy i trzeba go zregenerować/wymienić - nic innego nie pomoże

kendzior0987 - Sob Lip 17, 2010 20:19

Sprawdz tez kabel przy rozruszniku. czasem wystarczy go poruszyc i dziala
gorgoroth80 - Nie Lip 18, 2010 19:39

a w ogóle to przeczytaj to
http://www.roverki.pl/ind...lnikach-serii-k

dawidek54 - Wto Lip 20, 2010 17:51

Autko naprawione upalił się w środku przewód od szczotki masowej dzięki wszystkim za pomoc temat zamknięty.