Zobacz temat - [R620] Klimatyzacja
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Klimatyzacja

Przemas - Czw Lip 15, 2010 20:48
Temat postu: [R620] Klimatyzacja
Mam pytanie, dzis byłem sprawdzic klime bo po trzech latach nie sprawdzania w tym sezonie zaczeła mi słabo chłodzic okazało sie ze gosc po podłaczeniu sprzetu odzyskał 490g. czynnika i 19cc oleju. Czy do roverka 620 SI lux wchodzi czynnika 725g???? 19cc oleju i 10g. barwnika??? Czy jak wydruk pokazuje odzyskano 750g. gazu i 19g. oleju to tak spowrotem powinno sie nabic ?? ? Czy w tej liczbie 750 jest juz zawarta ilosc oleju.Bo razem sumujac gaz+olej+barwnik byłoby 780g. a słyszałem ze to za duzo??? Oczywiscie koles mi nabijał nie na automacie tylko wszedł w ustawienia manualne???? Klima chodzi ok, na drugim biegu wiatraka super na 5 nie idzie wyrobic z zimna. Schładza mi do 6 stopni tak mi miezyli jakims czujnikiem. Pomóżcie mi bo sie boje bo wiem ze za duzo nie wolno. Teraz mam nabite 725 gazu, 19cc oleju i 10 barwnika. Dziekuje z góry

[ Dodano: Czw Lip 15, 2010 20:48 ]
Bardzo Was proszę o odpowiedz jesli ktos cos wie na ten temat nabijania klimy.

seyfer - Czw Lip 15, 2010 22:50

mi znajomy to nawet 800g+ nabił i nic sie nie działo. Generalnie ten przedział 720-750 wydaje mi sie jak najbardziej odpowiedni. A jeśli chodzi i wydajność klimy jest dla Ciebie zadowalająca to bym to zostawił w spokoju ;)
Przemas - Pią Lip 16, 2010 09:31

ok rozumiem tylko koleś mi sciagnął 750 gazu i mysle ze tyle powinien mi napic spowrotem. Czyli zaykał na mnie 25g. :evil:
Brt - Pią Lip 16, 2010 09:44

Przemas, wcześniej napisałeś, że ściągnał 490g gazu, nie bardzo rozumiem ... a o te 25g nie rób afery ... jesli klima działa prawidłowo i wydajność jest ok, to się ciesz, że jestes w tej "szczęśliwszej" części kierowców, która ma do dyspozycji to urządzenie. Przeładowanie gazu powoduje zmniejszenie wydajności.
seyfer - Pią Lip 16, 2010 10:11

Cytat:
Czyli zaykał na mnie 25g. :evil:

a myślałem ze ja jestem drobiazgowy :D

BorysOpole - Sob Lip 17, 2010 11:01

też czytałem że gazu powinno być 750g natomiast po rozmowie z gościem od klimy który mi nabijał nabił 650g zdziwiło mnie to więc zapytałem czemu mniej niż zalecane, wyjaśnił mi że powinno się jeszcze uwzględni zagięcia rurek; itp, pozatym na przewodach masz takie oczko do sprawdzenia czy masz odczynnik przy wyłączonej klimie powinno go być trochę na dole a przy włączonej powinno się tam "bulgotać"

moja teraz chłodzi tak że przy nawiewach elementy którymi reguluje się kierunek nawiewu są aż białe z zimna :)

A faktem jest że przeładowana klimatyzacja będzie miała mniejszą wydajność gaz musi mieć miejsce na pracę

Przemas - Sob Lip 17, 2010 18:29

Ja pojechałem jeszcze raz po rozmowie z byłym salonem Rovera i powiedzieli ze 750gazu 20cc oleju i 10 barwnika pojechałem od nowa nabili i jest super po sprawdzeniu jakims urzadzeniem do temperatury, włożyli do nawiewu i na drugim biegu dmuchawy zeszła do 4.2 stopnia. Super :ok:
mmaarreecckkii - Czw Sty 09, 2014 14:24
Temat postu: klima
podłącze się
pozatym na przewodach masz takie oczko do sprawdzenia czy masz odczynnik przy wyłączonej klimie powinno go być trochę na dole a przy włączonej powinno się tam "bulgotać"

Ostatnio zauważyłem ze nie mam klimatyzacji. Korzystając z "grupona" pojechałem nabić i sprawdzić na specjalistów nie wyglądali z mojego roverka nic nie odzyskali, sprawdzili szczelnośc maszyną jest szczelna nabili 700g czyninka 25g oleju (30.12.2013). i wydawało mi się że po nabiciu w tym okienku rewizyjnym jak klimatyzacja była włączona to czynnik az się "gotował". dziś ponownie włączyłem klimatyzacje słychać załączenie sprężarki( nie słychać rozłączenia co wcześniej się działo) lecz w okienku rewizyjnym szału nie ma. Powiedzcie jak macie włączoną klimatyzacje to calą tą rewizje macie wypełnioną czynnikiem bo u mnie wygląda jakby było na dnie.

BlackD - Czw Sty 09, 2014 14:43

A wiesz o tym że klima nie będzie chłodzić jak temperatury na zewnątrz są poniżej 7oC. Najlepiej jedź,niech cie podepną pod maszynę i zobaczą co się dzieje.Jest możliwość że kompresor od klimy ci się kończy.Ja też mam SDi-ka ale u mnie jak klima pracuje to nic się nie gotuje,bulgocze itp.Jedynie co słychać to załączające się sprzęgło klimy i chłodzi że miło.
mmaarreecckkii - Czw Sty 09, 2014 14:55

nie chodzi co słychać tylko co widać w okienku rewizyjnym jak otworzysz maskę po lewej stronie na tej grubszej rurce od klimy.
Dzisiaj w szczecinie mieliśmy 9 stopni wiedz klima działał ale byłem na dole sprawdzi wszystko jeszcze raz i zauważyłem wyciek z chłodnicy(90dych poszło w plecy) wiec wcześniej dobrze widziałem te "bulgoczenie" :-)
teraz mam pytanie czy z innych modeli pasuje chłodnica do 600-tki

BlackD - Czw Sty 09, 2014 14:59

Jeśli się nie mylę to i accorda diesla pasuje. Swoją drogą u mnie nie ma zadnego okienka rewizyjnego.
mmaarreecckkii - Czw Sty 09, 2014 15:03

okienko u mnie jest dokładnie przy zaworze na tej grubszej rurce
dzięki za info zabieram się za szukanie

TrAViShOn - Czw Sty 09, 2014 16:48

Hmmm... zastanawia mnie to 'okienko'...
W żadnym R nie widziałem takiego... Czy aby klima nie była dokładana?

mmaarreecckkii - Czw Sty 09, 2014 17:07

Klima oryginalna, świadczy o tym jeden pasek wielorowkowy 98 rok produkcji auta. Czy macie namiary na chłodnicę klimatyzacji do diesla?
zaq - Czw Sty 09, 2014 17:40

W SDi jak najbardziej jest takie okienko!!! Kolego z chłodnicą do SDI będziesz miał problem bo nowa jest praktycznie nie dostępna a jak dostępna to kosztuje ok 700 zł. Od benzyny nie pasuje więc uważaj! Taka sama jest od Ti no i pewnie od accorda TDI.
Przerabiałem temat tej wiosny, i w końcu ściągałem od angoli nową koszt końcowy niecałe 400zł. Możesz jakąś używkę spróbuj ale ja się bałem ze za pół roku będzie to samo....mają tendencje do gnicia te chłodnice!

mmaarreecckkii - Czw Sty 09, 2014 18:07

jak myslicie bedzie pasować



http://www.ebay.co.uk/itm...390689249408%26

zaq - Czw Sty 09, 2014 19:55

http://www.allcarpartsfas...r-conditioning/


http://www.rimmerbros.co.uk/Item--i-JRB100340SLP


Tu masz dwie stronki. W razie czego na rimmerbros możesz kupić w tej cenie co na allcarparts bo jest opcja "znalazłeś ten sam produkt w niższej cenie" i wystarczy podać link i nazwę sklepu gdzie jest w niższej cenie! Ja tak zrobiłem bo na allcarparts nie mieli chwilowo towaru.

mmaarreecckkii - Czw Sty 09, 2014 19:58

a powiedz jeszcze jak to jest z odliczeniem vat-u , czy nie odliczałeś
zaq - Czw Sty 09, 2014 20:06

Nie odliczałem vatu.
Jednak na allcarparts piszą ze niby dostępny towar wiec możesz się dopytać o ile pamiętam tam mają tańsze przesyłki.

mmaarreecckkii - Czw Sty 09, 2014 20:15

Dzięki bardzo za pomoc, ja najtanszą do chwili obecnej znalazłem za 90 funtów.