Zobacz temat - [R200Si,98r.]Problem w klimatyzacją.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200Si,98r.]Problem w klimatyzacją.

Zlotowa - Pią Lip 16, 2010 22:41
Temat postu: [R200Si,98r.]Problem w klimatyzacją.
Szukałem,szukałem i wiele rzeczy znalazłem.od tej ilości informacji aż mnie głowa rozbolała.:)

Przedstawie dokładnie swój problem. Po nabiciu klimatyzacji w warsztacie FeuVert okazało się,że oringi które są na rurkach prowadzących do osuszacza są do wymiany.Wszystko było by pięknie,ale....

Po wyjechaniu z warsztatu mój Roverek dziwnie pracował na załączonej klimie.dzwięk silnika był tak jakby stłumiony ( bez klimatyzacji wszystko dobrze)

Spod maski ewidentnie czuć zapach spalenizny,czego nie było wcześniej.

Początkowo sprężarka chwilę popracowała,następnie nie chciała się załączyć.Gdy pojechałem z reklamacją po nabiciu Roverek stał jakieś 40 minut z wlączoną klimą i wszystko było dobrze.

Kolejny problem jest taki,że coś całkowicie rozładowało akumulator, z którym nigdy nie miałem problemów...

Nie wiem czy jest to jasne,ale Proszę o pomoc :)

darek_wp - Pią Lip 16, 2010 22:51

Zlotowa napisał/a:
oringi które są na rurkach prowadzących do osuszacza są do wymiany

Czy zostały wymienione i został uzupełniony czynnik?

Zlotowa napisał/a:
Po wyjechaniu z warsztatu mój Roverek dziwnie pracował na załączonej klimie.dzwięk silnika był tak jakby stłumiony ( bez klimatyzacji wszystko dobrze)

Spod maski ewidentnie czuć zapach spalenizny,czego nie było wcześniej.


Jeśli klima włączyła się przy niskim poziomie czynnika lub jego braku mogło dojść do przytarcia/zatarcia kompresora i ew przypalenia jego sprzęgła.

Zlotowa napisał/a:
Początkowo sprężarka chwilę popracowała,następnie nie chciała się załączyć.Gdy pojechałem z reklamacją po nabiciu Roverek stał jakieś 40 minut z wlączoną klimą i wszystko było dobrze.


Rozumiem zgodnie z tym opisem, że klima jednak pracowała jakiś czas bez czynnika i stąd mogły pojawić się objawy j/w.

Zlotowa napisał/a:
Kolejny problem jest taki,że coś całkowicie rozładowało akumulator, z którym nigdy nie miałem problemów


Może jak mechanicy grzebali przy klimie to zrobili zwarcie np na alternatorze - jest blisko sprężarki albo jak było przeciążone sprzęgło sprężarki klimy to też mógł się rozładować aku. Ale to tylko gdybanie. Trzeba go naładować i sprawdzić co będzie się działo. Jak dalej będzie się rozładowywać to miernik w dłoń i sprawdzanie po kolei który obwód w samochodzie pobiera za dużo prądu

Zlotowa - Pią Lip 16, 2010 23:01

Oringi zostały własnie wymienione.jutro jade na ponowne nabicie owej klimatyzacji.

A czy sprężarka jest w stanie pracować bez czynnika? W moje 200-tce gdy układ był pusty to sprężarka nie załączała się.

darek_wp - Sob Lip 17, 2010 16:52

Teoretycznie sprężarka jest zabezpieczona przed włączeniem bez czynnika - tyle teorii :wink: