Zobacz temat - [R75] Gorące koło pasowe wału korbowego
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Gorące koło pasowe wału korbowego

jacuchna21 - Wto Lip 20, 2010 19:26
Temat postu: [R75] Gorące koło pasowe wału korbowego
Mam problem z kołem pasowym silnika w moim R75 . Mechanik poinformował mnie ,że koło się rozsypało , założył drugie , nowe po czym okazało się ,że to nowe strasznie się grzeje , niestety nie bardzo wie jaka jest tego przyczyna .Proszę o pomoc . Pilne
apples - Wto Lip 20, 2010 20:02

jacuchna21 napisał/a:
że to nowe strasznie się grzeje ,
Jak się grzeje?
jacuchna21 - Wto Lip 20, 2010 20:08

Jast gorące,topi się
apples - Wto Lip 20, 2010 20:10

jacuchna21 napisał/a:
Jast gorące,topi się
Dziwne. Osobiście nie spotkałem się z czymś takim. Do sprawdzenia wszystkie elementy przeniesienia napędu silnika pod względem blokowania się lub wibracji (bicia) - 3 rolki, alternator, pompa wody, kompresor klimatyzacji (sprzęgło) i pompa wspomagania.

Koło pasowe założyłeś o numerze BMW 11232247887 ?

Jeżeli okaże się że rolki to numery masz tu http://forum.roverki.eu/v...p=523518#523518

jacuchna21 - Czw Lip 22, 2010 17:38

Już wszystko jasne dzięki Wam koledzy . Koło pasowe grzało się , bo walnął rezystor wentylatora chłodnicy klimy , chodziła ciągle na drugim biegu i obciążała alternator i koło pasowe .DZIĘKUJĘ
apples - Czw Lip 22, 2010 18:48

jacuchna21 napisał/a:
Już wszystko jasne dzięki Wam koledzy . Koło pasowe grzało się , bo walnął rezystor wentylatora chłodnicy klimy , chodziła ciągle na drugim biegu i obciążała alternator i koło pasowe .DZIĘKUJĘ
Jak powiedział Ci to mechanik u którego wymieniałeś wcześniej koło pasowe to ściema jak nic. U mnie ostatnio w te upały chodzi tylko na 3 biegu bo jest tak gorąco że 1 bieg nie schładza i koło się nie topi.