Zobacz temat - [R75] Demontaż tylnej półki
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Demontaż tylnej półki

Leberson - Sro Lip 21, 2010 12:23
Temat postu: [R75] Demontaż tylnej półki
Witam! Mam prośbę czy ktoś mógłby dać dosyć szczegółowy tutorial demontażu tylnej półki? Ostatnio zrobiłem to na pudziana i troche mi zal znowu tak wszystko szarpać może jest takiś sposób mniej siłowy a bardziej tu nadusić tu pociągnąć tu wykręcić a tam przeciągnąć? Taki mały krok po kroku? Z góry dzięki!
dukat11 - Sro Lip 21, 2010 12:37

1. zdejmujesz boczki tylnych słupków,
2. odkręcasz trzy nakrętki trzymające roletę (w komorze bagażnika
3. wyciągasz delikatnie półkę zaczynając od strony kierowcy (trochę utrudnia środkowy zwijacz pasa ale daje radę).
4. odpinasz zasilanie rolety)

Leberson - Sro Lip 21, 2010 13:32

Te boczki sa mocowane na zatrzaski czy gdzieś coś trzeba odkręcić żeby je zdjąć?
dukat11 - Sro Lip 21, 2010 14:15

Leberson napisał/a:
Te boczki sa mocowane na zatrzaski czy gdzieś coś trzeba odkręcić żeby je zdjąć?


zatrzaski, wystarczy szarpnąć

Leberson - Sro Lip 21, 2010 14:25

A jeszcze jedna sprawa jak się odkręca mocowanie rolety i wydostaje się już półka to jak zajrzy się w nią jakby do środka widać napędy pasów oraz z tyłu takie trzy czarne jakby zatrzaski ale ni jak nie można ich ruszyć ani wyszarpnąć ani nic?
dukat11 - Sro Lip 21, 2010 14:52

A więc łopatologicznie:

3 zatrzaski od strony szyby pozostawiasz nie ruszone. Półka z nich się wysuwa. Odpinasz zatrzaski które się znajdują pod oparciem siedzenia oraz wyjmujesz osłonki pasów z prawej i lewej strony. Za mocowanie rolety są odpowiedzialne trzy nakrętki o średnicy 6mm (klucz 10) które po odkręceniu trzeba wypchnąć do góry aby wyskoczyły z otworów.

gustav.pl - Pią Mar 06, 2015 16:35

Witam
Temat demontażu tylnej półki jest starszy od dinozaurów, a ja się dopiero teraz za to biorę. Muszę zdemontować to ustrojstwo, bo chcę zmienić "wystrzelone" tylne pasy na takie działające :neutral: Najbardziej niepokoi mnie roleta, bo to oczko w głowie mojej nieślubnej. Tzn. wiem już, że trzeba odkręcić nakrętki od strony bagażnika, ale może jeszcze by ktoś łopatologicznie wytłumaczył jak ja zamontować. Czy śrubki można z powrotem włożyć bez problemu czy trzeba jakoś kombinować, czy też po umieszczeniu pułki na miejscu śrubki same wchodzą w swoje otwory? :|
A może ktoś ma jeszcze rady odnośnie montażu półki/rolety.
Pozdro. :smile:

rafalmis1 - Pią Mar 06, 2015 18:16

gustav.pl, odkręcasz robotę od bagażnika i tylko tu. Cała wyjdzie z półką, później założysz wszystko na odwrót i nic nie zepsujesz