Zobacz temat - [ r200 ] temperatura pod maską...
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [ r200 ] temperatura pod maską...

Matius - Sro Lip 21, 2010 13:43
Temat postu: [ r200 ] temperatura pod maską...
Witam,

nie wiem co jest... temperatura pod maską w moim roverku jak dla mnie jest mega za wysoka... wskaźnik od wody chodzi normalnie dochodzi do połowy i stoi woda też się nie gotuje. Otwieram maskę i dostaję takim ciepłym powietrzem że aż się słabo robi... silnik jest mega nagrzany że można sobie łapy poparzyć.

Dodam że nie trzeba dużo kilometrów żeby się nagrzał 5-10km wystarczy... ostatnio byłem Roverkiem w Międzyzdrojach (200km od domu mojego) trochę się bałem ale dojechał bez problemu i cały czas taki gorący jest... nie wiem czy on ma jakieś słabe chłodzenie?

Przepuszczam że to wina kolektora bo nie jest niczym osłonięty i całe powietrze nagrzewa się od niego i silnik też przy okazji... ale kurde dlaczego tak się dzieje?

Czy takie taśmy co na allegro oferują pomogą mi zmniejszyć temperaturę pod maską?

http://allegro.pl/item114...i_kolektor.html

Pozdrawiam!
Mateusz

colin1983 - Sro Lip 21, 2010 14:08

Cytat:
Przepuszczam że to wina kolektora bo nie jest niczym osłonięty i całe powietrze nagrzewa się od niego i silnik też przy okazji...
DOKŁADNIE

Matius napisał/a:
Dodam że nie trzeba dużo kilometrów żeby się nagrzał 5-10km wystarczy
w taką pogodę jaką mamy to normalne
Matius napisał/a:
Czy takie taśmy co na allegro oferują pomogą mi zmniejszyć temperaturę pod maską?
nie sądze najlepiej poszukać osłony chyba aluminiowej co była w r25 montowana tamto lepiej zda egazmin niż ta taśma
Perez - Sro Lip 21, 2010 14:25

Ale to normalne, szczegolnie w taka pogode, ze samochod sie mocno nagrzewa, szczegolnie pod maska.
PTE - Sro Lip 21, 2010 15:24

Owinięcie kolektora taką taśmą spowoduje znaczące podniesienie temperatury spalin w wydechu a co za tym idzie - całego układu wydechowego. Moim zdaniem rozwiązanie dobre, ale do rajdówek.
iwan00 - Sro Lip 21, 2010 15:28

Jest zima, to musi być zimno... a jest lato o musi być ciepło.

Nie kombinuj, bo przedobrzysz...

tomo63 - Sro Lip 21, 2010 15:44

Matius, u mnie dokładnie tak samo, czuć uderzenie gorąca po otwarciu maski, plus skoki temperatury, o których pisałem, ale to wina upałów.
Brt - Sro Lip 21, 2010 15:46

to normalne ... nawet w klekocie temp latem po otwarciu maski jest spora ... szczególnie jak korzystasz z klimy :ok:
Matius - Sro Lip 21, 2010 18:24

hmm... wiecie na podwórku mam 7 samochodów i wiem jak się nagrzewa pod maską szczególnie w takie upały... i wiem jak się nagrzewają jak klima jest bo z tych siedmiu trzy mają... roverek jest mega powtarzam mega gorący po prostu znacznie bardziej się nagrzewa nie wiedzieć dlaczego i nie wiedzieć jakie lekarstwo mu dać...

kurde te taśmy są nawet dobre i zdałyby egzamin ale tak jak kolega PTE wyżej napisał raczej do rajdówek... kurczę poszukam tej osłony na allegro ale wątpię że coś znajdę... zastanawiam się czy taką osłonkę można sobie zrobić... lub ktoś gdzieś dorobić...