Zobacz temat - [R45] Dziwne zachowanie auta na dołkach
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Dziwne zachowanie auta na dołkach

Lukasik - Czw Lip 22, 2010 20:04
Temat postu: [R45] Dziwne zachowanie auta na dołkach
Witam.
prosze o porade co to może byc za problem: sytaucja wygląda nastepująco-jak wjadę autem w jakiś dołek lub koło tylne podskoczy na jakiejś nierówności to mam wrażenie jak by się tył samochodu przesuwał. na śliskiej nawierzchni jest podobnie auto jest bardzo podsterowne i prowadząc samochód mam wrażenie jak by zaraz mial wpaść w poślizg. prosze o porade co może być przyczyną? nie dawno robiłem przegląd i na stacji diagnostycznej stwierdzono że amortyzatory sa dobre miały po 70%.

sTERYD - Czw Lip 22, 2010 20:21

przyjrzyj się cukierom
Lukasik - Czw Lip 22, 2010 20:41

sTERYD mów do mnie jeszcze :wink: a co to są te "cukiery"?
jak zajżałem pod spód auta to jest tam jakas regulacja z tyłu jak by do ustawiania zbierzności ale to chyba mogę wykluczyc bo opon nie tnie.

magneto - Czw Lip 22, 2010 21:56

Lukasik napisał/a:
a co to są te "cukiery"?


przkładowy "cukierek"
http://moto.allegro.pl/it...over_promo.html

Lukasik - Nie Wrz 19, 2010 13:10

i wszystko jasne. dzięki za info. to rzeczywiście może być to. biorę się jutro za sprawdzanie tulei wachacza i szukanie nowych. po przeprowadzonej diagnostyce napisze czy to rzeczywiście nawaliły cukierki.

[ Dodano: Nie Wrz 19, 2010 13:10 ]
Witam. bardzo potrzebuję prawy krótki górny wahacz z takim małym cukierkiem. czy może ktoś wie gdzie go zdobyć? pytałem juz chyba wszędzie: fota, inter cars i innych sklepach ale niestety nigdzi nie mieli.

PawelLuc - Sro Sty 19, 2011 20:19

magneto napisał/a:
Lukasik napisał/a:
a co to są te "cukiery"?


przkładowy "cukierek"
http://moto.allegro.pl/it...over_promo.html


witam
zainteresował mnie ten temat :shock: ale niestety link już nie działa więc "potomni" nie skorzystają :???: . Gdy by nie post pod spodem podejrzewam że nie dowiedział bym się co to są "cukierki" :sad: . jetem tu nowy więc nie rozumiem takich "sloganów" :oops: . a jak już bym zadał to pytanie to pewnie dostał bym odpowiedz że to już było i muszę poszukać :/ . Więc prosił bym w imieniu wszystkich nowych po "slangu" których też musimy się nauczyć napiszcie co to takiego aby "kot, młody, potomny" czy jak nas tam nazywacie też się czegoś dowiedzieli.
Przepraszam za wywód i zwrócenie uwagi ale to "tak mi się wydaje" dla dobra wszystkich.

Pozdrawiam Shark

andrew0503 - Sro Sty 19, 2011 20:43

"Cukier", czyli tuleja wahacza :wink:
PawelLuc - Sro Sty 19, 2011 21:25

witam
tak teraz wiem dzięki postowi poniżej tego z "cukierkami". Ale czy nie uważasz że takie wyjaśnienie przy "slangu" dużo by wyjaśniło "potomnym" a tak muszą się dopytywać i zgadywać o co chodzi??

sTERYD - Sro Sty 19, 2011 21:52

wiesz w zasadzie tak, ale z drugiej strony gdyby drugiej stronie zechciało się łaskawie użyć szukajki wyjaśnianie określenia "slangowego" nie byłoby konieczne
andrew0503 - Sro Sty 19, 2011 21:54

No cóż, masz rację. Nie każdy musi obracać slangiem, i nie każdy jest mechanikiem. Każda osoba opisuje jak jest Jej wygodnie i myśli, że wszyscy rozumieją. Ale ludzie są tylko ludźmi. Jeśli czegoś nie będziesz rozumiał to pytaj, nie narazisz się na śmieszność a myślę, że ktoś zawsze Ci wytłumaczy :smile: