Zobacz temat - [R620] Blokada pierwszego biegu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Blokada pierwszego biegu

matusz151 - Pią Lip 23, 2010 18:51
Temat postu: [R620] Blokada pierwszego biegu
witam jestem nowym posiadaczem roverka 620 sdi mam taki problem a mianowicie podczas wolnej jazdy kiedy chce zredukowac z 2 do 1 to sie nie da ale gdy zatrzymam auto to bieg wchodzi bez problemu i czy to jest moze jakas blokada przed przypadkowym wbiciem jednynki przy wieszej predosci czy cos jest nie tak ??
zuber84cool - Pią Lip 23, 2010 21:36

Witaj, a pozostałe biegi dobrze wchodzą, bez oporów? sprzęgło nie ślizga?, w zasadzie 1 powinna bez problemu wejść w końcu ma synchronizator, chociaż ciężko wbijająca się 1 i wsteczny to powszechnie znany mankament RH600, u mnie gdy muszę zwolnić czasem nawet do 5-10 km/h i żeby nie męczyć to przy tak wolnej jeździe wrzucam 1 i wchodzi bez oporu, niedawno też zmieniłem olej w skrzyni na MTF94 i jest lepiej, tzn biegi lepiej i płynniej wchodzą z mniejszym oporem :wink: a ty kiedy zmieniałeś olej?, taka wymiana może pomóc ale nie musi, w twoim przypadku to też może świadczyć o zużytym synchronizatorze 1 i 2 biegu, sprawdź szczelność układu wspomagania sprzęgła, zmień płyn i porządnie odpowietrz układ.
Brt - Pią Lip 23, 2010 21:51

moja skrzynia dokładnie tak samo działa ... ale wystarczy mocy w silniku, żeby z 2 ruszyć ;)
matusz151 - Sob Lip 24, 2010 15:11

pozostałe biegi wchodzą bez problemu a skrzynia nie slizga sie takze nie wiem sproboje wymienic olej i zobacze a jak nie to zobacze ten synchronizator
sTERYD - Sob Lip 24, 2010 16:10

to normalne i nie tylko w Roverach.
Po prostu jest za duże przełożenie i nie da się wbić biegu. to nie jest żadna blokada. w ten sposób da sie wbić jedynkę dopiero jak jest już zajeżdżona skrzynia.

zuber84cool, w R600 nie ma wspomagania sprzęgła ;)

zuber84cool - Sob Lip 24, 2010 16:26

sTERYD napisał/a:
w R600 nie ma wspomagania sprzęgła ;)
być może się przejęzyczyłem, miało być układ hydrauliczny :wink:
matusz151 - Sob Lip 24, 2010 16:37

czyli poprostu wszytsko jest w normie i skrzynia ma tak chodzic ? ale mimo wszytsko wymiana oleju na MTF94 nie powinna zaszkodzic

a i czy olej MTF94 z alegro jest pewny czy mozna sie spodziewac podrobek? i lepiej w sklepie gdzies kupic ale podobno w beczkach go tylko maja 200l i ciezko taki 2 litrowy dostac

zuber84cool - Sob Lip 24, 2010 16:47

Na allegro możesz śmiało wziąć http://allegro.pl/listing...&category=18903 http://allegro.pl/item114...y_do_rover.html