Zobacz temat - Wind7/Płytka recovery i ponowne instalwoanie systemu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - Wind7/Płytka recovery i ponowne instalwoanie systemu

asgard88 - Pon Lip 26, 2010 21:29
Temat postu: Wind7/Płytka recovery i ponowne instalwoanie systemu
Witam, moze ktos z was będzie sie orientować co zrobić w takiej dziwnej sytuacji :razz:

Dziewczyna kupila laptopa samsunga, Po pierwszym uruchomieniu trzeba było odczekać jednorazowo około 30 min na konfigurację systemu... niestety nie została wypalona płyta z nim zaraz po kupnie. Przyszedł jednak czas na format bo ktoś zawirusował kompa, nie wiedząc ze system jest na ukrytej partycji został on sformatowany i zainstalowany pirat wind7, teraz pytanie:

Da się jakoś zainstalować tego oryginalnego wind7 co byl przy kupnie laptopa czy przez to formatowanie juz lipa?

apples - Pon Lip 26, 2010 21:38

Masz nadal oryginalny klucz. Wystarczy że w grasz WIN7 z jakiegoś nośnika i użyjesz oryginalnego klucza - tak mi się wydaje. :hm: Możesz również wgrać wersję 64bit i będzie to zgodne z licencją - to na 100%.
asgard88 - Pon Lip 26, 2010 21:44

Ale gdzie jest ten klucz? Nie dostałem przy kupnie laptopa nic związanego z Windowsem, jeśli ten klucz byl zapisany w systemie to po formacie juz i tak go nie ma.

Dzis rodzice kupowali laptopa i tez nic nie było w pudelku związanego z Windowsem, przy pierwszym uruchomieniu jest krotka konfiguracja i tyle. Kiedyś dostawało sie płytę ze wszystkim i było ok a teraz trochę się kurde pozmieniało :roll:

apples - Pon Lip 26, 2010 21:52

asgard88 napisał/a:
Ale gdzie jest ten klucz?
Mam R580 i u mnie klucz jest naklejony pod laptopem. :wink:
asgard88 - Pon Lip 26, 2010 21:58

Dzieki, o tym nie widziałem, :oops:
TomC - Pon Lip 26, 2010 21:59

Wyślij do mnie dysk a dostaniesz go z powrotem jak z fabryki :razz:
Brt - Pon Lip 26, 2010 22:50

Toshiba z (oddział USA) wysyła za niewielką opłatą płytki do rekonstrukcji systemu .... wkładasz w napęd, odpalasz i po jakichś 2h masz wszystko automatycznie wgrane na sformatowany dysk, jak po zakupie lapka. Moze szajsung podobnie czyni ?? :roll:
Pływak - Pon Lip 26, 2010 22:55

Zassaj z neta dokładnie taką samą wersje systemu jaką miałeś pierwotnie byle nie już jakąś spiraconą bo może czasem nie przyjąć twojego klucza. Potwierdzeniem oryginalności systemu nie jest nośnik więc spokojnie możesz taki myk zrobić...

P.S Albo jak radzi Brt pisz do producenta może Ci podeśle za niewielką opłatą nośnik...