Zobacz temat - [R220SDI]Regeneracja sprzęgła
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R220SDI]Regeneracja sprzęgła

xtek - Pon Lip 26, 2010 23:31
Temat postu: [R220SDI]Regeneracja sprzęgła
Mam zrzuconą skrzynię i przy okazji chciałbym załatwić sprzegło. Valeo to lekko 1000zł, więc chora kasa a w nationala jakos nie wierze. Powiedzial, ze sprezyny sa w swietnym stanie, tylko po prostu okladzina starta. Mechanik polecił mi zaufany zakład, który miał wielu zadowolonych klientów. Chodzi o nabijanie okładziny. Ponoć robią to jakąś dobrą okładziną i kosztuje 100zł. Podobno wychodzi im lepiej niż fabrycznie. Za trochę więcej robią spieki, ale do cywilnego auta to chyba nie potrzebne ;) W archiwum znalazlem tylko wypowiedzi Skiby, ktory to robil u siebie. Ktos jeszcze cos takiego robil?
Brt - Wto Lip 27, 2010 09:40

xtek napisał/a:
Ktos jeszcze cos takiego robil?

Ja robiłem 2x i ostatnio Paul do siebie ... i działa we wszystkich 4 przypadkach :) ... robiliśmy to w tym samym zakładzie w Kożuchowie, ale generalnie jak masz zaufany i sprawdzony zakład od regeneracji sprzęgieł w okolicy, to bym się nie zastanawiał tylko po prostu nabił nowe okładziny + wymienił łożysko oporowe i jeździł dalej. Facet w zakłądzie sam Ci powie co trzeba zrobić .... ten odemnie to po prostu obejrzał każdy element, docisk sprawdził, czy równo wysprzęgla, w łożysko włożył nową koronkę z kulkami, a tarczę roznitował, wymienił sprężynki amortyzujące drgania, nabił nowe okładziny i auto hula jak ta lala. Całosć trwa jakieś 1,5h i gość robi na miejscu. Ważne, zeby okłądziny nabił bodajże 3,5mm ... żeby cała grubosc tarczy na gotowo wyszła ponad 8mm ... wtedy będziesz miała spokój na dłużej po prostu :)

bociannielot - Wto Lip 27, 2010 10:12

xtek, kumpel nawet w Evo IX regenerował sprzęgło więc myślę że nie jest to zły pomysł skoro nawet w takich maszynach ludzie to robią :wink: . Pozdro :smile:
xtek - Wto Lip 27, 2010 14:54

Gosc popatrzyl na to wszystko, pomyslal i powiedzial, ze da mi na miejscu zregenerowana tarcze. Jest identyczna jak moja, wyglada jak nowa, ma ponad 8mm i dalem za to 65 zl :)
Brt - Wto Lip 27, 2010 15:25

:brawa: :) :ok: