Zobacz temat - [r 420 di 97r.]-wymiana listew przy szybach z zewnątrz
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [r 420 di 97r.]-wymiana listew przy szybach z zewnątrz

yorzo - Sro Sie 04, 2010 23:26
Temat postu: [r 420 di 97r.]-wymiana listew przy szybach z zewnątrz
Panowie-bylem na szrocie.Dostałem namiary,że stoi tam rover,jak się okazało hatchback benzyniak itp. itd,rocznik jaki mnie interesuje,czyli 97(chociaż ja mam diesla)....zmasakrowany,wydojony ze wszystkiego ale mnie interesowały tylko te zewnętrzne listwy przylegające do szyb...ot takie półkole pokryte gumą z zewnątrz i z "gąbką"od strony szyby-jak się okazało całość jest zespolona...Wydawało mi się,że można je zerwać pukając młotkiem i pobijakiem (próbowałem zresztą ) w kierunku poziomym...Figa! Wymontowałem je na wyrywkę i właśnie tu tkwi problem:wszystko szło dobrze-zatrzaski(niebieskie) puściły poza jednym-srtrzelił jakiś biały (tylne lewe drzwi).Listwy oderwałem,ale nie wiem jak je zamontować u siebie aby czegoś nie spieprzyć...Przeglądałem Rave aby zobaczyć jaki zatrzask mi prysnął-nie porafię(mogę) znależć jakiegokolwiek schematu.Albo źle szukam albo faktycznie nie ma schematu do monatżu (demontażu) zewnętrznych listew przy szybach...Roverkowcy-powiedzcie:mam owe listwy-zerwać dało się je bez problemu poza tym jednym zatrzaskiem(białym),który w momencie wyrywania nie wiadomo gdzie strzelił(widziałem tylko lecący odprysk koloru białego)-ale jak je założyć w swoim aucie aby niczego nie spieprzyć?Gdyby ktoś mógł- proszę o instrukcję krok po kroczku.Dzięki!
kasjopea - Czw Sie 05, 2010 12:53

Wciskane są te listwy.