Zobacz temat - [R75] Chyba pali na 3 gary
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Chyba pali na 3 gary

kkkamil - Pią Sie 06, 2010 21:19
Temat postu: [R75] Chyba pali na 3 gary
witam.

od kilku miesięcy zauważyłem taki problem, że po odpaleniu przez chwile silnik chodził nierówno, tak na ucho brzmi jak by jeden "gar" nie palił. po przegazowaniu już było wszystko ok. w tym tygodniu problem się nasilił. co prawda na wyższych obrotach jest ok to bardzo często nawet nie ciepłym silniku na wolnych obrotach praca jest nierówna, patrząc na obrotomierz wygląda to na ok. 600obr/min.
dziś wymieniłem świece, faktycznie jedna z nich (lewa, pod cewką) była inna niż pozostałe - mokra, ale niestety po wymianie świec brak poprawy, kabli jeszcze nie wymieniłem, bo na zamówienie, będę miał we wtorek.
szukając na forach znalazłem sugestie, że może cewka, albo wtryskiwacz uszkodzony i za dużo podaje. macie jakieś sugestie usterek które mógłbym we własnym zakresie sprawdzić?

pozdrawiam. Kamil

Boncky - Sob Sie 07, 2010 00:06

kable, cewki, czujnik ciśnienia, zmierz kompresje, wygląda że nasila się jak jest wilgotno bo ten tydzień taki był, poczekajmy na kable i daj znać czy jest ok
kkkamil - Sob Sie 07, 2010 07:34

przez noc mnie olśniło, że wymiana kabli niewiele zmieni skoro kłopoty sprawia najprawdopodobniej świeca pod cewką (tam nie ma kabla tylko sprężynka)

pozdrawiam. Kamil

Boncky - Sob Sie 07, 2010 08:53

kkkamil napisał/a:
przez noc mnie olśniło, że wymiana kabli niewiele zmieni skoro kłopoty sprawia najprawdopodobniej świeca pod cewką (tam nie ma kabla tylko sprężynka)

pozdrawiam. Kamil


złe olśnienie, możesz mieć przebicie na kablach a nie na cewce, te cewki wcale tak łatwo nie padają, zresztą możesz przełożyć cewki i zobaczyć efekt