Zobacz temat - [R75] Instalacja nowych głosników
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - [R75] Instalacja nowych głosników

spayker - Pon Sie 09, 2010 10:37
Temat postu: [R75] Instalacja nowych głosników
Witam,
Czytałem kilka postów na temat montażu głośników w R75 (takiego tez posiadam) ponieważ planowałem ich wymianę. Jak się okazało w rzeczywistości jest to spore wyzwanie ze względu konstrukcję drzwi i niedostępność na rynku przefabrykowanych pierścieni montażowych. Oczywiście możliwe jest wykonanie pierścieni montażowych samemu lecz jest to dość pracochłonne. Chciałbym przedstawić mój pomysł na montaż głośników.
problem rozwiązałem w taki sposób:
- zdemontowałem tapicerkę i wymontowałem oryginalne głośniki,
- wygłuszyłem drzwi matą bitumiczną wewnątrz i od zewnątrz,
- zdemontowałem z tapicerki oryginalna maskownice głośnika
- w miejsce oryginalnej maskownicy zamontowałem element, który wczesniej przygotowałem,
- zamontowałem tapicerkę, a przestrzeń pomiędzy tapicerką (nowym elementem) okleiłem wokoło mata bitumiczna wzmocniona zewnętrzną strona (zewnętrzna średnica kanału) twardą 3mm tekturą tapicerską,
- następnie zamontowałem głośnik HERTZ 165mm
Efektem jest fajne brzmienie bez żadnych wibracji tapicerki. Wykonanie obu drzwi zajmuję ok 2h. Wykonanie elementów przedstawionych na zdjęciu jest dość proste jeżeli posiada sie odpowiednie narzędzia. Jeśli ktoś jest zainteresowany takim sposobem montażu głośników lub wykonaniem takich "mocowań" proszę o kontakt na PW
[img][/img]