Zobacz temat - [Honda Accord] Rozrząd
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [Honda Accord] Rozrząd

frodo_1981 - Pon Sie 09, 2010 13:27
Temat postu: [Honda Accord] Rozrząd
Witam,
Mam takie pytanie: ma może ktoś książkę coś w stylu sam naprawiam do roverka 620 z silnikiem turbo diesel (mam książke po angielsku do hondy ale niestety nie ma opisu jak dokonać wymiany paska rozrządu). Wiem że mam hondę ale silnik ten sam:). Ponieważ chciałbym wymienić rozrząd ale nie wiem jaki jest schemat wymiany poszczególnych części. Niby jeszcze nie nadszedł czas na wymianę rozrządu ale spod obudowy napędu rozrządu dochodzą mnie niepokojącą odgłosy tzn takie huczenie jakby padał napinacz paska. Na początku myślałem że to może być napinacz paska wielorowkowego tudzież pompa do wspomagania:( ale hałas jednak był wyraźniejszy właśnie od rozrządu. Co jeszcze rano jak silnik jest zimny to nic nie słychać dopiero jak się pojeździ to wtedy jest wyraźniejszy. Aha i jeszcze czy pompę wodna też muszę wymieniać, mam wersje z klimą?

A jeszcze takie jedno pytanie jaki olej lejecie do wspomagania ponieważ ostatnio zauważyłem że coś wspomaganie mi ciężko chodzi. Na zimnym silniku jest w porządku a jak się troche pojeździ to zaczyna chodzić coraz ciężej a szczególnie to czuć jak się stoi na parkingu. Wcześniej to w miejscu mogłem jednym palcem kręcić kierownicą a teraz to jedna ręką jest ciężko:(. I nie wiem czy to może wina pompy czy oleju:(.

praktis - Pon Sie 09, 2010 13:43

frodo_1981 napisał/a:
Na początku myślałem że to może być napinacz paska wielorowkowego tudzież pompa do wspomagania:(


frodo_1981 napisał/a:
ostatnio zauważyłem że coś wspomaganie mi ciężko chodzi


Jednak obstawiałbym napinacz paska wielorowkowego. U mnie było podobnie, najpierw wspomaganie zaczęło gorzej pracować, potem doszedł dźwięk i na koniec łożysko napinacza szlag trafił.

Jakbyś musiał kupić to rolka ma wymiary 17x70x26 i pasuje od VW, Ford, Opel, PSA (szukaj po wymiarze), samo łożysko ma oznaczenie 6203 dwustronnie uszczelnione.

Cały napinacz to kupa kasy.