Zobacz temat - [Freelander] Problem z linką hamulca ręcznego
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [Freelander] Problem z linką hamulca ręcznego

t15690b - Pon Sie 09, 2010 20:22
Temat postu: [Freelander] Problem z linką hamulca ręcznego
zablokowała mi się linka hamulca ręcznego lewego i bęben hamulca ręcznego się grzeje, jak to odblokować, można linkę przesmarować jakoś ? można wymienić linkę bez ściągania bębna a jeśli nie to czy ściągnięcie bębna jest trudne? i jak to zrobić. Mam kanał, trochę już umiem, ale z hamulcami tylnymi jeszcze nic nie robiłem
malczaki - Wto Sie 10, 2010 20:43

WITAJ

Sprawa prosta!
Podnieś samochód .Zdejmij koło.Odkręć nakrętkę na półosi widoczna po zdjęciu koła oraz wykręć dwie śrubki.
I zdejmij bęben.Musisz się raczej trochę na stukać ,kombinować aby go zdjąć.Pewnie będzie wymagało to trochę czasu i cierpliwości ale...bez młota nie robota. :razz:

hehe - Sro Sie 11, 2010 08:34

nakrętki na półośce nie musowo ściągać... wystarczą te dwie śrubki na śrubokręt. a potem stukanie i ściąganie... jak wytarło próg na bębnie to może się samo stukanie okazać niewystarczające. od strony samochodu jest taka gumowa (przynajmniej powinna być) zatyczka. jakieś 0,5cm na 1,5cm
wkładasz tam śrubokręt i na czuja to inaczej sie nie da raczej musisz przekręcać taka śrubkę.
to jest w kształcie rozpórki która rozpycha obie szczęki a śrubka ma dużo rowków żeby właśnie łatwiej przekręcać

http://www.mechanika.zafriko.pl/kat/Hamulce
jak sobie zobaczysz rysunek bębna to ta rozpórka w ferdku to ten element gdzie jest ta sprężynka nr 5.

jak już rozbierzesz to w dolnej części bębna w okolicy gdzie sie zapina linkę hamulca ręcznego lubi zardzewieć taka dźwigienka przez to linka stoi i koło sie grzeje (hamuje)

t15690b - Sro Sie 11, 2010 14:07

do tego już doszedłem wczoraj, odkręciłem wczoraj koło i zonk te dwie śrubki są zjechane i na razie nie dałem rady tego odkręcić żadnym śrubokrętem, poruszałem linką od ręcznego przy kole i pościło, od strony dźwigni hamulca ręcznego do pancerz wstrzyknąłem WD40, zobaczymy, zastanawiam sie tylko dlaczego linka z lewego koła jest dłuższa niz z prawego i cięgno od dźwigni ręcznego jest nie równo, na razie kamień pod tylne koło :) w sobote spróbuje wstrzyknąć trochę oleju przekładniowego do pancerza i zobaczymy co o tym myślicie?