Zobacz temat - [R75] Układ hamulcowy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Układ hamulcowy

marynabiala - Czw Sie 12, 2010 19:03
Temat postu: [R75] Układ hamulcowy
Mam pytanie , czy tarcze hamulcowe przod i tyl oraz klocki pasuja do mojego Roverka 1,8 L , a jesli tak to jakie moge kupic
Zukowaty - Czw Sie 12, 2010 22:58

marynabiala napisał/a:
Mam pytanie , czy tarcze hamulcowe przod i tyl oraz klocki pasuja do mojego Roverka 1,8 L

Pewnie że tarcze i klocki pasują :) W końcu fabryka je tam wsadziła.

www.tomateam.pl :ok:
www.ekatalog.intercars.com.pl
www.fota.pl/fota_pl/web/pl/home/katalog_fota
itp. itd.

marynabiala - Pią Sie 13, 2010 20:20

Dziekuje Zukowaty - wlasnie o to mi chodzilo , poniewaz musze wymienic wahacz przedni , tarcze przod i tyl oraz hamulec reczny
Zukowaty - Pią Sie 13, 2010 20:45

marynabiala, ręczny to tarczobęben więc wymieniasz tarcze hamulcową z klockami i jest ok. No i oczywiście szczęki hamulcowe od ręcznego. Najpierw sprawdź czy nie wystarczy podciągnąć linki (i nie używaj podczas jazdy bo to hamulec postojowy!!!).
hvil - Sob Sie 14, 2010 11:31

Zukowaty, zaraz naczy w 75 nie można ręcznym w czasie jazdy się wspomagać?? Bo mnie właśnie zastanawia, bardzo dobrze mój ręczny trzyma jednak jeśli zaciągam go w trakcie poruszania kol to słyszę takie bardzo głośne stukniecie pojedyncze. Myślałem ze to jakaś awaria, czy dobrze rozumiem ze ręcznego w 75 nie można używać w czasie poruszania i to że jest to stuknięcie to nic się nie psuje tyko ja go źle używałem?
Zukowaty - Sob Sie 14, 2010 15:20

hvil, zgadza się, dobrze rozumiesz. W większości nowszych aut z tarczami na tyle jest hamulec postojowy a nie typowy ręczny do ślizgania się :) (dlatego mam Poldka :P ) Szczęki na tarczobębnie są bardzo malutkie i przy używaniu ich podczas jazdy albo się szybko zużyją albo pozrywasz okładziny.
hvil - Sob Sie 14, 2010 18:39

a to ze jak zaciagne w trakcie jazdy i cos stuka to zle uzywalem a nie cos zpsute jest?
Zukowaty - Sro Sie 25, 2010 23:11

hvil napisał/a:
a to ze jak zaciagne w trakcie jazdy i cos stuka to zle uzywalem a nie cos zpsute jest?
:tak:

Raz powinno stuknąć przy każdym zaciągnięciu.

hvil - Sro Sie 25, 2010 23:20

stuka raz:)