Zobacz temat - [rover 414si 99r] problem z czujnikiem bezwzglednego
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [rover 414si 99r] problem z czujnikiem bezwzglednego

piogrys - Sob Sie 21, 2010 18:45
Temat postu: [rover 414si 99r] problem z czujnikiem bezwzglednego
mam taki problem ze moj rowerek podczas jazdy kiedy juz sie rozgrzeje powiedzmy,po przejechaniu 10 km gdy jade rowno na 5 biegu zaczyna szarpac czasami nie wystepuje to wcale czasami bardzo mocno raz nawet zaczelo cos smierdziec ze musialem sie zatrzymac
ale nie bylo widac by cos sie spalilo czy topilo.bylem u znajomego podlaczyl kompa i wyszlo ze niby nie dziala czujnik cisnienia bezwzglednego na kolektorze ssacym.czy przy takim bledzie mozliwe jest ze moze to byc sada lambda lub cos innego?gdzie wogole znajduje sie ten czujnik?od kolektora idzie wezyk do malej kostki a potem do komputera.wymienilem wczesniej swiece kopolke palec rozdzielacz filtr paliwa nic nie pomoglo.boze zeby to nie byl komputer.ta kostka to nr 1 na zdjeciu co to jest wogole?

ADI-mistrzu - Sob Sie 21, 2010 18:49

Czujnik podciśnienia jest w komputerze, wężyk ten od kolektora do tej kostki i z kostki do kompa to właśnie to.
Ta puszka z tego co wiem to takie jak by proste urządzonko do tłumienia tętnień podciśnienia (pewności nie mam).
Wyczyść te przewody, umyj je w środku, wysusz i sprawdź, czasem się zatykają.
Co do tego że szarpie i śmierdzi, zobacz czy cewka Ci się nie pali, może przebicia dostała i czasem takie coś może się dziać.

piogrys - Sob Sie 21, 2010 19:32

to skoro ten czujnik jest w komputerze i padl to musze wymienic calego kompa?

[ Dodano: Sob Sie 21, 2010 19:31 ]
a co sie moze stac jesli odlacze ten przewód?

[ Dodano: Sob Sie 21, 2010 19:32 ]
i w czym umyc te przewody?w benzynie?

ADI-mistrzu - Sob Sie 21, 2010 19:42

Ja swój myłem tak, że nalałem płynu do mycia naczyń, trochę ciepłej wody, zatkałem obydwa końce palcami i potrząsałem tak aby wszędzie woda się rozprowadziła. Potem przycisnąłem jeden koniec wężyka do kranu, puściłem wodę i tak go przepłukałem. Potem trzeba czekać aż wyschnie.

Co się stanie? Pewności nie mam bo nie miałem z nim problemów ale będzie chyba nierówna praca silnika i zwiększone spalanie oraz szarpanie.

piogrys - Nie Sie 22, 2010 14:33
Temat postu: [rover 414si 99r] czujnik cisnienia bezwzglednego
na kompie wykazalo blad czujnika bezwzglednego na kolektorze ssacym wiem ze ten czujnik jest zintegrowany w ecu .samochod po przejechaniu powiedzmy 10 km czasami nie zawsze dostaje kangura.dusi sie jakby braklo iskry.potem moze jechac dlugo normalnie i znowu to samo .wymienilem filtr paliwa kable wn kopolke palec.czy to napewno wina czujnika czy moze byc cos innego?od kolektora idzie wezyk do malego pudelka a potem do kompa co to za pudelko do czego?czy ono moze miec jakas wade?pomocy
kasjopea - Nie Sie 22, 2010 16:20

piogrys, scaliłam Twoje tematy.

Dodatkowo za niestosowanie się do zasad panujących na forum i założenie w ciągu 2 dni czterech tematów (chyba, że jeszcze jakichś nie wyłapałam) na ten sam temat, otrzymujesz warn.

ADI-mistrzu - Nie Sie 22, 2010 20:59

To pudełko jest puste, ma być szczelnie zamknięte.

Znasz się coś na elektryce czy nic? Jak nic to nie sprawdzisz do końca co to, oddaj wtedy do mechanika.

piogrys - Nie Sie 22, 2010 21:28

no troche sie znam .co radzisz?
ADI-mistrzu - Nie Sie 22, 2010 21:59

W sumie to nic, jak Ci wywala błąd to sprawdź szczelność układu, drożność przewodu, czy to pudełeczko czarne jest szczelne.
Nie wiem czy przypadkiem jak lewe powietrze dostaje się do kolektora to czy nie wywali błąd tego czujnika, to musi ktoś inny się wypowiedzieć.

Można wymienić ten czujnik z innego komputera np uszkodzonego, ale trzeba taki dorwać.