Zobacz temat - [rover 200 1.6 97] spuszczenie paliwa
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [rover 200 1.6 97] spuszczenie paliwa

blizniak63 - Pon Sie 23, 2010 20:41
Temat postu: [rover 200 1.6 97] spuszczenie paliwa
Witam,

W jaki sposób mogę spuścić paliwo z baku?

Pozdrawiam

piotrekcrash - Pon Sie 23, 2010 20:54

Mógłbyś odłączyć wężyk od listwy wtryskowej przedłużyć do jakegoś pojemnika i przekręćić kluczyk wtedy pompa wypompuje ale nie do końca i nie możesz dopuścić, żeby pompa nawet przchwilę pracowała na sucho więc tej metody nie polecam

Ale może zwyczajnie wężyk przez wlew i dać się wykazać grawitacji

blizniak63 - Pon Sie 23, 2010 21:11

próbowałem wężykiem z taką pompką ale tak jakby nie sięgał lub też miało jakieś zabezpieczenie.
keczu - Pon Sie 23, 2010 22:35

piotrekcrash napisał/a:
Mógłbyś odłączyć wężyk od listwy wtryskowej przedłużyć do jakegoś pojemnika i przekręćić kluczyk wtedy pompa wypompuje

Zastanawiam sie czy pompa bedzie caly czas pracowac po przekreceniu kluczyka i odpietym przewodzie na listwie :/
Spuszczalem paliwa wlasnie tym sposobem ,ale wyjalem przekaznik pompy i zmostkowalem dwa styki spinaczem do papieru, nawet nie trzeba kluczyka kladac. Nie wiem dlaczego kolega chce spuszczac paliwo ,bo ja wymienialem pompe wlasnie ,ale jeszcze dala rade pol zbiornika wypompowac. I jesli juz wezmiesz sie za to w ten sposob to nie przerywaj bo pompa ma klopoty z ponownym zassaniem paliwa jak juz go nie duzo zostalo. Pozdr.

piotrekcrash - Pon Sie 23, 2010 23:07

A po co spuszczasz paliwo?

Z tego co pamietam to, żeby wymienić pompę to wystarczy odkręcic opaski na ktoryh trzyma sie baki pompe wyjac w gore. Bez spuszczania paliwaoczywiście z kanaly i trzeba na czyms polozyc bak jak juz sie go opusci.

shilus82 - Wto Sie 24, 2010 09:57

mi mechanik w zeszłym roku spuszczał paliwo w 200, to wziął auto na kanał, podpiął pompę na krótko pod spodem, odkręcił pod spodem przewód paliwa i wio do kanistra, trwało to dobre 20 minut, bo musiał mi prawie 40 litrów wypompować
blizniak63 - Sro Sie 25, 2010 11:01

Auto sprzedaje na części i chciałem paliwo odzyskać :)

Wystarczy na krotko i już?

shilus82 - Czw Sie 26, 2010 08:49

tak, tylko musisz pod autem znaleźć przewody, wiem że są koło tylnego prawego koła( jak stoisz z tyłu auta), i jeden był czarny jeśli dobrze pamiętam.