Zobacz temat - [R600] JBL GT5 czy HELIX BLUE 6x albo Hertz DCX
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - [R600] JBL GT5 czy HELIX BLUE 6x albo Hertz DCX

konradoos - Pon Sie 30, 2010 09:44
Temat postu: [R600] JBL GT5 czy HELIX BLUE 6x albo Hertz DCX
Jakie głośniki proponujecie na przód??
Wszystkie mają wymiar165mm , jeśli chodzi o cene oscylują w granicach 150-170 zł
Radio sony gt300 4x50 wiec wzmacniacz do nich nie będzie potrzebny
Głośniki z tyłu zostawiam bo uważam, że grają przyzwoicie:)

R.E.D. - Pon Sie 30, 2010 10:37

rowniez planuje zmiane glosnikow, ale mysle, ze lepszym wyborem bedzie chyba jakis odseparowany zestaw - no chyba, ze masz seryjne syki :wink:
konradoos - Pon Sie 30, 2010 10:55

głośnik będą zamontowane w drzwi więc najlepszym rozwiązaniem jest zestaw odseparowany. Chodzi o koszty, Hertze z gwizdkami 165mm kosztują w granicach 300zł
Może ktoś zaproponuje głośniki innej marki..

Adrian - Pon Sie 30, 2010 11:36

Jak tanio i do samego radia to takie:

http://allegro.pl/item117...taw_165_mm.html



Pozdrawiam,
Adrian

R.E.D. - Wto Sie 31, 2010 00:39

biorac pod uwage prawie identyczna cene chyba wole pionki ts-g171c - kilka osob polecalo do samego radyjka no i w mm sa po 173.

p.s. czy ktos probowal wkladac do przodu/tylu wieksze glosniki niz 165mm/6x9cali? chodzi oczywisicie i miejsca seryjne :wink:

magill - Wto Sie 31, 2010 10:15

R.E.D. napisał/a:
czy ktos probowal wkladac do przodu/tylu wieksze glosniki niz 165mm/6x9cali? chodzi oczywisicie i miejsca seryjne


Kolego, wkładając do przodu głośniki chociażby te o wymiarach 165 nie obejdzie Ci się bez małych przeróbek (czyt. dorzucenie dystansów), więc jestem wręcz pewien, że większych niż 165 tam na pewno nie wciśniesz.

Jeśli chodzi o tył to nie ma najmniejszego sensu wrzucać większe głośniki niż 6x9'. Takowe pasują tam idealnie bez najmniejszych przeróbek i nie widzę sensu, żeby wrzucać większe, tym bardziej, że jeszcze nie masz kupionych głośników.

To może inaczej... Co chcesz osiągnąć większymi głośnikami??

kajox1 - Wto Sie 31, 2010 11:53

można kupić uzywane hertze ev 165 za 150-160zł, ja tak zrobilem i grają świetnie
konradoos - Wto Sie 31, 2010 13:21

Kto zastosował u siebie głośniki Hertz i ma porównanie do tańszych produktów (np GMS )
Ja ustaliłem cenę zestawu na 200 zł. Nie chętnie patrzę na używane głośniki , a
Hertz`ów do tej kwoty nie kupie,co najmniej 250zł musiał bym wydać- ale to juz w ostateczności

memphisto - Czw Wrz 02, 2010 00:14

ja śmiało moge polecić helix DB :)
R.E.D. - Czw Wrz 02, 2010 04:57

magill napisał/a:

To może inaczej... Co chcesz osiągnąć większymi głośnikami??


oszczednosc bowiem temat dotyczy zakupu glosnikow do przodu, a np z poprzedniego samochodu zostal mi zestaw glosnikow 8', ktore mialem nadzieje wejda np do tylu :wink:

magill - Czw Wrz 02, 2010 22:56

R.E.D. napisał/a:
magill napisał/a:

To może inaczej... Co chcesz osiągnąć większymi głośnikami??


oszczednosc bowiem temat dotyczy zakupu glosnikow do przodu, a np z poprzedniego samochodu zostal mi zestaw glosnikow 8', ktore mialem nadzieje wejda np do tylu :wink:


Jeżeli tak fajnie grają to je sprzedaj i kup jakieś używki 165 (to jest maxymalny rozmiar na przód), a na tył to 6x9'. Ja na tył wrzuciłem 165tki, wstawiając własnej roboty dystansiki.. Tak się składa, że również ze względów oszczędnościowych, bo calusieńki sprzęcik przeskoczył ze skasowanej Sieny :(

konradoos - Czw Lis 11, 2010 14:23

Wybór padł na Hertz DSK 165 odseparowany zestaw. Gra super, jednak bez wzmaciacza..
A głośniki z tyłu odłączyłem, bo grają znacznie gorzej od zakupionego zestawu.

I tu pojawia sie pytanie:

Jaki wzmacniacz dać do tego zestawu?? Radio to Sony seria gt 300
Jest też opcja kupienia wzmacniacza pod głośniki i subwoofer który zamierzam dołożyć w przyszłości.