Zobacz temat - [R600] Bicie w kole podczas hamowania
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R600] Bicie w kole podczas hamowania

hubas20 - Sro Wrz 01, 2010 21:15
Temat postu: [R600] Bicie w kole podczas hamowania
Witam serdecznie. Dzisiaj zauwazylem dziwny objaw w swoim R600 mianowicie podczas hamowania slychac dziwne lumotanie w kole (objaw podobny do niedokreconego kola). Dodatkowo na pedale hmulca odczuwam drgania cos jakby na podobe zadzialania ABSu, do tego sporadycznie ale ostatnio coraz czesciej zaswieca sie na chwile kontrolka ABS. Ostatnio zmienialem gume na przegubie i zastanawiam sie czy moze to byc skutek zlego zlozenia przgubu czy raczej cos z ABSem. Podajcie kilka rad i pomysłów czego i gdzie poszukac zeby to zdiagnozowac. Z góry wielkie dzieki. Pozdrawiam
TrAViShOn - Sro Wrz 01, 2010 21:38

A klocki kiedy zmieniałeś :?: ;>
Ziomek miał podobnie w A4, okazało się że były do wymiany klocki i tarcze, bo jakiś czas tak jeździł i wyorał w tarczy RÓW, a nie dało się przetoczyć...

zimek-1985 - Sro Wrz 01, 2010 23:51

TrAViShOn, ma racje. mozesz miec hamulce do wymiany i ABS bedzie sie zapalał. Musisz zobaczyc jak sie przedstawiaja klocki i tarcze.

[ Dodano: Sro Wrz 01, 2010 23:51 ]
Ooo....
widze ze kolega z mojego małego miasta :grin:
Jak coś to pisz na PRV.

hubas20 - Czw Wrz 02, 2010 09:55

Mam nadzieje ze to klocki, a wiem napewno ze sa juz oplakane bo zwrocilem uwage na nie przy wymianie gumy przegubow. Troche sie zalamalem kosztami tarcze plus klocki, do tego forumowicze podpowiadaj ze z tarczami od razu lozyska ( a tyl akurat mam do wymiany ) czyli 4 lozyska + tarcze i klocki i jakas robota daje sumke ponad 1000 zl. Troche sie przylamalem :(
shilus82 - Czw Wrz 02, 2010 10:26

mi z kolei przy mocniejszym hamowaniu kierownica drży, bo przy takim delikatnym nic nie czuć i zastanawiam się czy to już wina tarcz a może i przednie zawieszenie mi pada, choć miesiąc temu miałem amortyzatory wymieniane.
sobrus - Czw Wrz 02, 2010 10:31

Może tarcze zwichrowane?
zimek-1985 - Czw Wrz 02, 2010 11:20

Napisz czy dostałes moje wiadomości na PRV bo chyba mam problem z wysłaniem.
marthinez - Czw Wrz 02, 2010 17:57

hubas20, z tyłu nie trzeba łożysk wymieniać.

Przód też da się zrobić bez ich wymiany.

KRYS - Czw Wrz 02, 2010 18:15

marthinez napisał/a:
hubas20, z tyłu nie trzeba łożysk wymieniać.

Przód też da się zrobić bez ich wymiany.


Prawda

A jakbys wymieniał tarcze to warto zainwestować w te wieksze 282 mm i jazma z zaciskami 2 tłoczkowymi od hondy legend :ok:

Zubek - Sro Wrz 08, 2010 09:34

marthinez napisał/a:


Jakbys wymieniał tarcze to warto zainwestować w te wieksze 282 mm i jazma z zaciskami 2 tłoczkowymi od hondy legend :ok:


Można tak bez bólu zmienić sobie średnice tarcz na większe?

magill - Sro Wrz 08, 2010 12:02

cholera jasna, ja też mam do wymiany tarcze z przodu i mechanik jak mi powiedział co jest do wymiany, po sprawdzeniu cen tych części to mi się płakać zachciało...

Same łożyska to kurcze pieczone niezły wydatek, dlatego poradźcie mi, gdzie mi wymienią tarcze, bez potrzeby wymiany łożysk w mojej okolicy??
Bo mój mechanik od razu powiedział, że łożyska będą do wymiany :/

JeRRy3D - Sro Wrz 08, 2010 12:26

W tamtym roku wymieniałem tarcze i klocki z przodu, ale aby miało to jakiś związek z łożyskami? Co ma piernik do...? Ktoś mnie oświeci?
magill - Sro Wrz 08, 2010 12:31

JeRRy3D napisał/a:
W tamtym roku wymieniałem tarcze i klocki z przodu, ale aby miało to jakiś związek z łożyskami? Co ma piernik do...? Ktoś mnie oświeci?


Może po prostu w 'czterysetce' nie ma takiej potrzeby... Poza tym na forum przewijał się temat wymiany tarcz w R600, a wraz z nimi łożysk...

JeRRy3D - Sro Wrz 08, 2010 12:44

magill napisał/a:
Może po prostu w 'czterysetce' nie ma takiej potrzeby... Poza tym na forum przewijał się temat wymiany tarcz w R600, a wraz z nimi łożysk...


No w 400ce na bank nie. Rozumiem więc, że piasta przód w 600ce ma łożyska osadzone w tarczach ?

magill - Sro Wrz 08, 2010 13:07

ja tam się za bardzo nie znam, bo sam tego nie robię, ale po tym co widać poniżej to chyba jest tak jak piszesz

http://forums.mg-rover.org/showthread.php?t=185020

http://forums.mg-rover.org/showthread.php?t=161736