Zobacz temat - R620 SDi - na co zwrócić uwagę przy oglądanu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Chcę kupić ROVERka - R620 SDi - na co zwrócić uwagę przy oglądanu

loozack - Czw Wrz 02, 2010 09:57
Temat postu: R620 SDi - na co zwrócić uwagę przy oglądanu
Witam,
Być może stanę się niedługo posiadaczem Roverka 620 SDi, ale muszę go wcześniej oglądnąć.
Chciałem zapytać znawców (z których najlepsi jak sądzę bywają często na tym forum) jakie są newralgiczne punkty na które trzeba zwrócić uwagę w tych modelach.

Dane auta z ogłoszenia:
Cytat:
Rok produkcji - 1997,
Pojemność skokowa: 1994 cm3
Moc - 105 KM (77 kW) Diesel,
Przebieg - 230 000 km.
Skrzynia biegów – manualna
ABS
el. Szyby x2
Klimatyzacja
Skórzana tapicerka
Centralny zamek
Poduszka powietrzna x2
Wspomaganie kierownicy
Tempomat


Cena za jaką ogłosił się sprzedający to 5300 zł. Czy to nie za nisko? średnia arytmetyczna cen tego rocznika z allegro to 6963

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Pozdrawiam.

tronsek - Czw Wrz 02, 2010 10:04

Najlepiej wrzuć link do ogłoszenia, aby można było obejrzeć autko.
loozack - Czw Wrz 02, 2010 10:15

Na zdjęciach w ogłoszeniu nie widać za wiele i są tylko 3 zdjęcia które według mnie nie odzwierciedlają stanu.

http://moto.allegro.pl/sp...1199014818.html

tronsek - Czw Wrz 02, 2010 10:40

loozack napisał/a:
ogłoszeniu nie widać za wiele
Ale więcej niż w Twoim opisie. :mrgreen:
Autko nie picowane na sprzedaż.
Przebieg 230000km bardzo nierealny. Stawiam, że rzeczywisty przebieg jest co najmniej o jakieś 200000km większy. Fotele bardzo zużyte, skóra na kierownicy wręcz podarta.
Lakier wygląda na oryginalny. Brak fotek silnika. Poproś sprzedawcę o podesłanie większej ilości zdjęć w lepszej rozdzielczości.

loozack - Czw Wrz 02, 2010 10:52

Chciałem dowiedzieć się na co trzeba zwrócić uwagę przy oglądaniu tego auta. Dokładnie tak jak pisałem w pierwszym poście chciałbym poznać typowe bolączki Roverków z tego rocznika. W których miejscach najczęściej łapie rdza, częste niesprawności silnika, zawieszenia układu kierowniczego itp. żeby oszczędzić sobie dużych kosztów naprawy zaraz po zakupie, albo nie kupić trumny na kółkach. Nigdy wcześniej nie miałem Rovera ani nawet przez chwilę nie ujeżdżałem żadnego. Ten mi się bardzo spodobał ale nie jestem napalony jak szczerbaty na suchary.
Auto jest w moim mieście więc chcę się z właścicielem spotkać i osobiście oglądnąć.

Mazak - Czw Wrz 02, 2010 11:14

loozack napisał/a:
W których miejscach najczęściej łapie rdza

głównie tylne nadkola
loozack napisał/a:
częste niesprawności silnika

wiązka elektryczna usterka łatwa do usunięcia
loozack napisał/a:
zawieszenia układu kierowniczego

najczęściej lecą sworznie górnego wachacza

autko ze zdjęć ma napisy na klapie za wysoko :?: (pewnie coś było robione)
lusterka manualne :shock: (i to chyba z wersji przed liftingowej 95r nie jestem pewny bo dobrze nie widać na zdjęciach)
elektryczne szyby tylko z przodu ale to dosyć częste
więcej ciężko wywnioskować z tych zdjęć
pozdr

Deamian - Czw Wrz 02, 2010 11:25

loozack jeszcze to sobie przeczytaj
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=15124

loozack - Czw Wrz 02, 2010 12:06

Deamian, dzięki za link... sporo mi rozjaśniły informacje zawarte pod nimi.
Jeśli jeszcze ktoś ma coś do dodania to chętnie poczytam.

LONT - Czw Wrz 02, 2010 15:27

elektryczna antena nieschowana do końca. Może wystarczy przetrzeć jakimś specyfikiem, a może cały mechanizm jest zatarty. Jestem na to wyczulony bo sporo ze swoją walczyłem :)
Sprawdź też elektryczne szyby, które we wszystkich hondach z tych lat się sypią.