Zobacz temat - [R420] Problem z cieknącą wodą (zdjęcia)
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420] Problem z cieknącą wodą (zdjęcia)

Karku - Sob Wrz 04, 2010 17:19
Temat postu: [R420] Problem z cieknącą wodą (zdjęcia)
Witam,

Wiem, że było sporo podobnych wątków, ale żaden - według mnie - nie odnosił się do mojej sytuacji. Mam Rovera 420 '98 i problem z cieknącą wodą na dywanik pasażera z przodu.
Po wszystkich przeczytanych poradach mam uszczelnione i wyczyszczone podszybie, i uszczelnione wszystkie łączenia przedniej szyby, a woda cieknie nadal.
Po usunięciu plastiku z prawego rogu, przy kole "w nogach" pasażera udało mi się zlokalizować skąd kapie woda.

Po wymontowaniu schowka ujrzałem metalową część (wybaczcie, ale nie znam się generalnie za specjalnie na samochodach, więc nawet nie wiem co to dokładnie jest). Jest cała zardzewiała i sądząc po śladach to właśnie po niej cieknie woda.

Poniżej zdjęcia.







Niestety nie wiem, ani nie widzę bez konkretniejszego rozmontowania deski rozdzielczej gdzie ta część się kończy aby mógł precyzyjnie ustalić w którym miejscu ścieka na nią deszcz.

Będę niemiernie wdzięczny za pomoc.

bibson3 - Sob Wrz 04, 2010 19:44

Witam.

miałem podobnie tylko w 416 i po stronie kierowcy, okazało sie że klej od przedniej szyby puścił i szyba była nieszczelna, jak będzie "suchy" dzień wylej na przednią szybe butelke wody to sprawdzisz czy masz podobnie.

U mnie problem rozwiązało ponowne wklejenie przedniej szyby.

Pozdrawiam