Zobacz temat - [R400 SDI 1998] szarpie po odpaleniu i dymi na niebiesko
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400 SDI 1998] szarpie po odpaleniu i dymi na niebiesko

damiansz - Sob Wrz 04, 2010 22:29
Temat postu: [R400 SDI 1998] szarpie po odpaleniu i dymi na niebiesko
Witajcie.. jestem bardzo zaniepokojony bo ostatnio po odpaleniu szarpie mi trochę silnikiem i jak jest zimny silnik to kopci na niebiesko, tak jakby się olej silnikowy palił.. jak się rozgrzeje to wszystko jest OK. co może być przyczyną?
pioteroski - Nie Wrz 05, 2010 00:43

uszczelniacze zaworowe

kiedy silnik stoi zimny, sparciale uszczelniacze sa twarde i puszczaja olej na tloki, kiedy silnik sie rozgrzewa wypala olej ktory juz zciekl i jednoczesnie uszczelniacze nabieraja lepszej szczelnosci (ciepla guma jest bardziej plastyczna) dlatego w czasie kiedy silnik juz nabierze temperature wszystko jest w normie

damiansz - Pon Wrz 06, 2010 20:38

konkret, pioteroski, wielkie dzięki! ;-)

[ Dodano: Pon Wrz 06, 2010 20:38 ]
mam jeszcze pytanie w związku z wymianą tych uszczelniaczy.. czy da się to w SDI zrobić bez zdejmowania głowicy? (czytałem na forum VW że da radę) dużo z tym roboty? bo jak się zapytałem jednego z mechaników to powiedział że się tego nie podejmie.. :(

pioteroski - Sro Wrz 15, 2010 13:30

w teorii w kazdym chyba samochodzie da sie to zrobic bez rozbiorki silnika trzeba miec do tego przyrzad (takie sprytne sszczypce), podobno samemu tez mozna zrobic cos takiego

osobiscie mialem duzo problemow z tym w owym golfie bo nikt z mechanikow u mnie w miescie nie wiedzial ze da sie to zrobic i kazdy chcial mi rozbierac silnik