Zobacz temat - [Rover 200 99r] rozkodowanie kluczyka!!!
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [Rover 200 99r] rozkodowanie kluczyka!!!

tomi1983 - Pon Wrz 06, 2010 21:17
Temat postu: [Rover 200 99r] rozkodowanie kluczyka!!!
Potrzebuje pomocy!!!
Gdy zaparkowalem auto wcisnalem lock na pilocie i nie zamknaly mi sie wszystkie drzwi tzn tylko jednych tylnich mi nie zamknal. Probowalem otworzyc pilotem i juz mi nie chcial otworzyc ani zamknac Auta tez nie moge odpalic bo przy przekreceniu zaplonu piszczy mi stacyjka. Alarm mi nie wyje. Co mam teraz zrobic bo nie wiem.

spontan - Pon Wrz 06, 2010 21:23

Razem z autem powinieneś dostać kartę kodową, na której jest zapisany kod immo, należy ten kod wprowadzić za pomocą kluczyka poprzez zamek kierowcy. Jeżeli nie znasz tego kodu to raczej pozostaje holowanie auta na serwis gdzie kod odczytają.
tomi1983 - Pon Wrz 06, 2010 21:36

spontan napisał/a:
Razem z autem powinieneś dostać kartę kodową, na której jest zapisany kod immo, należy ten kod wprowadzić za pomocą kluczyka poprzez zamek kierowcy. Jeżeli nie znasz tego kodu to raczej pozostaje holowanie auta na serwis gdzie kod odczytają.


Mam kod i probuje go wprowadzic ale nic !

tronsek - Pon Wrz 06, 2010 21:56

tomi1983 napisał/a:
Mam kod i probuje go wprowadzic ale nic !
Instrukcję wprowadzenia kodu IMMO za pomocą kluczyka poprzez zamek kierowcy masz TUTAJ
Robiłeś tak jak pisze w artykule ?? Ręczne zdjęcie blokady IMMO będzie działać do momentu użycia pilota, lub wypięcia akumulatora.

tomi1983 - Pon Wrz 06, 2010 22:57

tronsek napisał/a:
tomi1983 napisał/a:
Mam kod i probuje go wprowadzic ale nic !
Instrukcję wprowadzenia kodu IMMO za pomocą kluczyka poprzez zamek kierowcy masz TUTAJ
Robiłeś tak jak pisze w artykule ?? Ręczne zdjęcie blokady IMMO będzie działać do momentu użycia pilota, lub wypięcia akumulatora.


Probowalem wedlug opisu i nic ale zastanawia mnie to ze jak nawet wprowadze bledny kod klucza to tez nie ma zadnego ostrzezenia.

kasjopea - Pon Wrz 06, 2010 23:03

A może pilot padł? Wymieniłeś baterię? Może jakiś lut w środku puścił?
tomi1983 - Pon Wrz 06, 2010 23:45

Bateria jest wymieniona juz nie mam pomyslu
kasjopea - Pon Wrz 06, 2010 23:59

Tu coś podobnego było: http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=59762
tomi1983 - Wto Wrz 07, 2010 00:02

I jeszcze jedno nie wiem czy to jest istotne ale przy otwieraniu drzwi wogole oswietlenie pry podsufitce nie dziala w wew samochodu tzn czasami jak probuje przekrecic zaplon to czasami zadziala ale i tak nic nie kreci
kasjopea - Wto Wrz 07, 2010 00:17

tomi1983, a próbowałeś odpinać akumulator?
tomi1983 - Wto Wrz 07, 2010 07:14

Nie jeszcze nie probowalem balem sie ze sasiadow z nog bym zwalil ale po pracy sprobuje powalczyc. Piszcie jeszcze co wam na mysl przyjdzie to bede walczyl bo nie usmiecha mi sie dzwonic po jakas lawete czy mechaniora bo tu anglicy za sam przyjazd kasuja widerko pieniedzy a jak jeszcze wynajdzie mi rzeczy (jego zdaniem)do wymiany to juz calkiem poplyne.
wojciecho - Wto Wrz 07, 2010 21:27

siema,powiem Ci że borykałem się z tym samym problemem w ubiegłą zimę,tak samo nie mogłem zamknąć drzwi,pomyślałem że zamkne z kluczyka.Potem zablokowało mi drzwi pasażera i też piszczało.odcholowałem roverka do warsztatu zostawiłem im kluczyk z jakimś numerem,przez to z czytał kod którego nie miałem,podobno też aku miałem jakiś wadliwy i mało prądu dawał,zajeło im to 1 godz roboty a mnie kosztowało 100.

[ Dodano: Wto Wrz 07, 2010 21:27 ]
acha i odpinanie aku nic nie pomagało,napisz jak postępy

tomi1983 - Nie Wrz 12, 2010 21:24

Wszystko już działa :grin:
Znalazłem jeden przepalony bezpiecznik pod maską, więc go wymieniłem, ale przed wymianą bezpiecznika, zdążyłem odłączyć akumulator na pół godzinki i później go podłączyłem. Jeden z tutejszych mechaników poradził mi jeszcze dać mu bezpośrednio z akumulatora strzała na rozrusznik (przy biegu jałowym) więc kabelkiem dałem mu kopa na rozruch i teraz wszystko chodzi.
Jeszcze raz wielkie dzięki dla wszystkich :wink:

regins - Pon Wrz 13, 2010 19:17

czyli Kasjopeja dał dobre rozwiązanie, ten jeden mały bezpiecznik potrafi tyle krwi napsuć, polecam też sprawdzić wiązke w klapie bo gdy zajrzałem tam u mnie to 3 kabelki były całkowicie przerwane i pewnie z tąd to zwarcie :)
sTERYD - Pon Wrz 13, 2010 19:50

regins napisał/a:
czyli Kasjopeja dał dobre rozwiązanie

raczej "Kasjopea dała...."

tomi1983 - Nie Paź 24, 2010 12:59

:?: Witam serdecznie wszystkich!
W moim roverku pojawił się kolejny problem, może nie tyle co kolejny ale kontynuacja poprzedniego problemu.
Otóż w ostatnim tyg. 2 razy strzelił mi bezpiecznik (ten sam pod maska pierwszy z brzegu 20A i ten sam co był powodem mojego pierwszego problemu) a to wszystko działo się gdy zamykałem auto, w momencie gdy wciskałem lock na pilocie bezpiecznik przepalało. Dzisiaj znowu to samo z tym że centralny już nie zamyka zamków ale jak pozamykam wszystkie ręcznie to przy otworzeniu wszystkie się otwierają czy z pilota czy z kluczyka. A z kolei jak chcę zamknąć to nie reaguje na pilota tylko jak przekręcę kluczykiem w drzwiach i zamyka mi tylko stronę kierowcy alarm się załącza.
Zauważyłem również jakiś m-c temu auto otwierało i zamykało mi się dopiero jak wcisnąłem 2 razy dany przycisk a kontrolka w wew auta migała przez ok 3sek w szybkim natężeniu ale to już zniknęło co to może być za przyczyna?

Jugol - Nie Paź 24, 2010 13:04

Skoro tak czesto się pali bezpiecznik, masz gdzieś zwarę- jak nic. Wg mnie zacznij od sprawdzenia-naprawy, wymiany wiązki tylnej klapy- to w 90% przypadkach powód nieszczęść.