Zobacz temat - [r420Si] zczytywanie kodów z kompa
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [r420Si] zczytywanie kodów z kompa

pdasiek - Pon Wrz 06, 2010 23:24
Temat postu: [r420Si] zczytywanie kodów z kompa
witam czy jest możliwość zczytania kodów z mojego rovera. rocznik 1996. w artykułach jest tylko o 2.0 d. a ja mam PB.

zaznaczę że auto z fabryki wyjechało z silnikiem 1.6.

byłem u elektronika powiedział że można na zworkę z diodą czy jakoś tak. że pod kompa się tych modeli nie podłącza. prawda to?

a usterka to gaśniecie (na PB i LPG tak samo) zrobiła się z dnia na dzień. nie przypominam sobie kiedy dokładnie. po prostu czasami schodzi z obrotów tak do 300 obr\min i np jak zahamuje i skręce kierownicą to zgaśnie. czasami zgaśnie na prostej jak wezme na luz. nie ma jakiejś stałej zasady.

sobrus - Wto Wrz 07, 2010 14:41

Z tego co wiem benzynowe Roverki można diagnozowac tylko komputerem diagnostycznym.
Nie musi być Testbook T4, ale taki byłby najlepszy.
W większości przypadków jednak wystarczy "zwykły Bosch" ;)

W domowych warunkach interfejs Visa Euroscan 2000.

Niestety nic wybłyskać sie z MEMS raczej nie da. Takie numery są np w Oplach.

Co do gaśnięcia to może przybrudził sie silniczek krokowy? Albo przepustnica sie wiesza?

Na forum jest troche o tym temacie. Na przykład tutaj:
http://forum.roverki.eu/v...427ffbd0e4890a7

pdasiek - Wto Wrz 07, 2010 19:49

no ten mechanik ma komputer bosha i mówi że takie stary roverki to tylko na zworke. odczytywał ktoś kody z roverka ~1996r w benzynie?
sTERYD - Wto Wrz 07, 2010 20:27

ten mechanik po prostu nie wie co mówi :cool:
pdasiek - Sro Wrz 15, 2010 18:10

no to szkoda bo w mojej mieścinie jest to jedyny Elektryk samochodowy, no ale od jutro będę już w Kielcach i tu pewnie znajdę jakiegoś bardziej obeznanego Elektryka Samochodowego :) , muszę tylko zasięgnąć rady moich znajomych który jest dobry żebym się nie przejechał... to mówicie że w każdym dobrym zakładzie na zwykłym komputerze Bosch-owskim powinni mi odczytać kody?

[ Dodano: Sro Wrz 15, 2010 18:10 ]
to pomoże mi ktoś czy nie. chce wiedzieć czy na 100% można zczytać te kody. i ewentualnie jak to zrobić żebym pokazał mojemu elektronikowi co i jak

to jest to gniazdo?