Zobacz temat - [R75] Lampki wewnętrzne działają nie zapalają
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Lampki wewnętrzne działają nie zapalają

domellooo - Sob Wrz 11, 2010 21:04
Temat postu: [R75] Lampki wewnętrzne działają nie zapalają
witam
mam problem z lampkami wewnątrz R i bagażniku ,wszystko działa jak przycisne guzik ,lecz gdy otwieram dzwi lub gaszę ,lub otwieram bagażnik nic nie działa ,nie wiem gdzie szukać jakiegoś modułu lub bezpiecznika odpowiadającego za to ?

SeniorA - Sob Wrz 11, 2010 21:24

prawdopodobnie masz wyłączoną opcje.Przytrzymaj wciśnięty przez 5 sek wyłącznik lampki sufitowej.
kris-tofer - Sob Wrz 11, 2010 22:15

SeniorA, dobrze prawi, masz wyłączoną tą opcję, zrób tak jak kolega podpowiada.
domellooo - Nie Wrz 12, 2010 01:07

kris-tofer, SeniorA
dzięki chłopaki ,jak ja bardzo słabo znam mój kochany samochodzik, tego bym napewno nie wymyślił a co do przeczytania instrukcji obsługi to chyba się zabiore teraz , bo wstyd mi trochę ale zastanawiam się ilu użytkowników r 75 wie o tym. :oops: jak każdy ,jeszcze raz dzięki

kris-tofer - Nie Wrz 12, 2010 12:28

domellooo, nie wiem czy takie rzeczy są opisane w instrukcji, ja sobie nie przypominam, ale może znajdziesz :)
Dziadek - Nie Wrz 12, 2010 14:12

A jak wygląda sprawa lusterek w osłonach przeciwsłonecznych? Dopiero po dwóch latach wyczaiłem, że nie działa jak auto jest w ruchu.Możliwe,że tak ma być (i powinno być ,bo nie oślepia w czasie jazdy),ale ostatnio się wkurzyłem i mało nie zanurkowałem do bezpieczników.Na postoju znowu świeciły. U was też?
kris-tofer - Nie Wrz 12, 2010 15:25

Dziadek, nie wiem, kiedyś świeciły, ale jedna klapka oberwana, z drugiej strony popalone żarówki, więc nie działa... ale nie przejmuję się tym, bo nie pudruję noska i nie zaglądam w te lusterka nawet :mrgreen:
SeniorA - Nie Wrz 12, 2010 16:35

Dziadek, jeśli lusterka mają osłony otwierane , to otwarcie osłonki powoduje włączenie oświetlenia ( zamknięcie - wyłączenie ) w każdych warunkach.
Dziadek - Nie Wrz 12, 2010 20:10

I tu,szanowny kolego,pozwolę się nie zgodzić. Jest tak jak opisałem,trudno o namacalny dowód,choć mógłbym nagrać komórką.
Stoję na światłach,odchylam osłonę,otwieram lusterko i eureka-świeci.
Ruszam,powtarzam operację i...dupa-ciemno.Fajny bajer.
Po zatrzymaniu znowu świecą.
Może taka wersja?

MiReK - Sob Wrz 25, 2010 20:54

:shock: Pierwsze słyszę,aż muszę sprawdzić u siebie.Dziadek, A masz podświetlane u kierowcy i pasażera?
SeniorA - Sob Wrz 25, 2010 21:38

Ja mam podświetlane oba lusterka i podświetlanie włącza się w każdych warunkach po uchyleniu klapki i o takim działaniu napisano w instrukcji obsługi.
kris-tofer - Sob Wrz 25, 2010 22:21

może niedziałanie podświetlania lusterek ma związek z tą klapką, bo tam taki ząbek od klapki naciska na blaszkę, obwód się zamyka iiiii? lampka zaczyna świecić :) czasami jest tak, że ząbek spadnie z blaszki, czy przepali się żarówka.
apples - Nie Wrz 26, 2010 20:45

Dziadek napisał/a:
Dopiero po dwóch latach wyczaiłem, że nie działa jak auto jest w ruchu.Możliwe,że tak ma być (i powinno być ,bo nie oślepia w czasie jazdy),ale ostatnio się wkurzyłem i mało nie zanurkowałem do bezpieczników.Na postoju znowu świeciły. U was też?
Podświetlanie u kierowcy i pasażera u mnie świecą w każdym momencie.
MiReK - Nie Wrz 26, 2010 21:09

SeniorA napisał/a:
Ja mam podświetlane oba lusterka i podświetlanie włącza się w każdych warunkach po uchyleniu klapki i o takim działaniu napisano w instrukcji obsługi.


apples napisał/a:
Podświetlanie u kierowcy i pasażera u mnie świecą w każdym momencie.


U mnie również

Dziadek - Nie Wrz 26, 2010 21:17

Wczoraj miałem okazję przewieżć się Lexusem i tam jest to samo,tylko tam lusterka świecą się po wyłączeniu silnika. U mnie jest jeszcze ta puszka od alarmu na środku podsufitki,chyba nie wszystkie R75 to mają. Taka wersja.
grota10 - Pon Wrz 27, 2010 23:07

U mnie tez swieca u kierowcy i u pasazera na postoju i podczas jazdy. Moze mozna wlaczyc opcjonalnie tak jak domykanie szyb