Zobacz temat - [Freelander] Pedał sprzęgła wyskoczył
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [Freelander] Pedał sprzęgła wyskoczył

kkdarch - Nie Wrz 12, 2010 21:31
Temat postu: [Freelander] Pedał sprzęgła wyskoczył
Witam
Szukałem informacji na forum ale nie znalazłem tego konkretnego przypadku.
Dzisiaj jakby wyskoczył mi pedał sprzęgła w moim freelanderze do góry.Normalnie był na wysokości hamulca a teraz jest o 7-8cm wyżej.Denerwuje mnie taka pozycja(trzeba wysoko podnosić nogę a pedał sprzęgła opiera się o skrzynkę bezpieczników.Zajrzałem na mocowanie i wygląda jakby wysunął się popychacz ale coś mi się wydaje że powinien być jakiś ogranicznik :bezradny: .Na osi jest jakby koło z wyciętą częścią a przy mocowaniu wystaje blaszka która znajduje się w obrębie wycięcia ale przy wciśniętym jak i puszczonym sprzęgle nie dotyka do końca wycięcia.Proszę zreknijcie jak jest u was lub może ktoś zrobi jakieś zdjęcie.Przeszukałem RAVE ale nic nie znalazłem.

Boncky - Pią Gru 10, 2010 13:59

bo te pompki u ciebie to tragedia, jest długa sprężyna która odbija tłok... żeby nie wyleciała trzyma ją właśnie ogranicznik, zaślepka... u Ciebie się rozsypała i sprężyna wypchała tłok. Zrób coś z tym zanim tłok rozwali Ci korpus pompki albo tłoczek. Wyciągnij pompkę i dorób ogranicznik.
kkdarch - Pon Gru 20, 2010 12:10

Witam
Masz może jakieś fotki jak powinien wyglądać taki ogranicznik? Na razie się przyzwyczaiłem ale trzeba to zrobić.Ewentualnie jakiś rysunek z wymiarami jeśli ma ktoś wyciągniętą taką pompkę .