Zobacz temat - [R45 itd 01] czyszczenie klimy pianka przez filtr kabinowy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45 itd 01] czyszczenie klimy pianka przez filtr kabinowy

ruskie - Pon Wrz 13, 2010 19:14
Temat postu: [R45 itd 01] czyszczenie klimy pianka przez filtr kabinowy
Witam ...
szukalem odpowiedzi na forum ale nie znalazlem odpowiedzi ...
mam pytanie odnosnie czyszczenia klimy pianka .... czy mozna wyciagnac filtr babinowy i wpuscic tam pianke nastepnie bez zakladania filtra wlaczyc klime zeby oczyscilo uklad ??
czyscilem 2 razy ozonem ale nie pomoglo nadal jak autko dluzej stoi na parkingu powiedzmy 10h i zaraz po dopaleniu wlacze nawiewy bez klimy wydobywa sie nie mily zapach ... chcem jeszcze zmienic filtr kabinowy moze cos pomoze ale jak nie da nic wymiana to czy nie narobie szkody wstrzykujac tak pianke ... tak polecil mi gosc od klimatyzacji... mowil ze ona tak robi i nic sie nie stanie .,.. ale kiedys gdzies na forum wy\czytalem ze chyba tak w r75 nie mozna robic ale nie moge znalesc tego tematu
moje autko to r45 diesel 2,0 turbo sedan 2001 74kw
dzieki wielkie za pomoc :)
pozdrownienia

sTERYD - Pon Wrz 13, 2010 19:49

nic się nie stanie. gdzies kiedyś był opis tej operacji w R400, u Ciebie będzie tak samo. a wymiana filtra przy odgrzybianiu to podstawa ;)
ruskie - Pon Wrz 13, 2010 19:59

sTERYD a robiles juz tak w swoim roverku ?? a lepiej moze jak wymienie filtr i jeszcze raz pojade na ozonowanie czy lepsza jest ta pianka ??
jackelvis - Pon Wrz 13, 2010 21:33

W moim R czyszcze pianką jak tylko zaczyna coś nieładnie pachnieć + nowy filtr.

Nigdy nie było żadnych problemów a smród znika na długo :mrgreen: , generalni najlepej raz do roku przed sezonem chłodzenia :grin:

kasjopea - Pon Wrz 13, 2010 22:26

sTERYD napisał/a:
nic się nie stanie. gdzies kiedyś był opis tej operacji w R400
może ten: http://www.roverki.pl/zro...ji-w-416si.html ?

ruskie napisał/a:
ale kiedys gdzies na forum wy\czytalem ze chyba tak w r75 nie mozna robic
tam jest inaczej.
sTERYD - Wto Wrz 14, 2010 00:17

ruskie, najlepiej wyrzuc filtr, pojedź, na ozonowanie, a potem załóż nowy...
robiłem kiedyś odgrzybianie z pianką, i nic się nie stało, poza tym, że cały byłem w chemikaliach ;)
kasjopea, o ten art mi chodziło :) jeszcze gubię się w meandrach nowej strony :oops:
ale się staram :)

Mix - Wto Wrz 14, 2010 11:22

Ja z pianką byłbym ostrożny. Kiedyś czyściłem układ wentylacji + nagrzewnica i przez ponad pół roku, po włączeniu ogrzewania w kabinie śmierdziało chemią. Mogą to potwierdzić Joa i Pat, którzy jechali ze mną na zlot do Wenecji :mrgreen: Generalnie dało się wytrzymać, ale przy uchylonym oknie :wink:
ruskie - Czw Paź 07, 2010 23:45

dzieki wam wszystkim za pomoc i poswiecony czas na moj temat....
wyminie filtr kabinowy i wyczyszcze jeszcze raz uklad ale chyba pianka bo ozonowanie powtarzalem dwa razy i nie pomoglo...
jak pomoze to napisze jakiej pianki uzylem i czy unosi sie ladny zapach czy czuc chemikalia
pozdrowinia dlaWas

[ Dodano: Czw Paź 07, 2010 23:45 ]
witam ponownie ....
przeczyscielem uklad pianka CRC AIRCO CLEANER w czerwonym opakowaniu i efekt jest rewelacyjny... z nawiewow nie czuc juz smrodu a nawet jak auto stoi przez noc to rano jak sie wchodzi unosci sie mily i przyjemny zapach ... z nawiewow wydobywa sie przyjemny zapach ... takze polecam ta pianke ... ja czyscilem ta pianka uklad przez 3 dni stopniowo gdyz z pianki powstaje szybko woda i nie chcialem nic uszkodzic takze jeszcze raz polecam ta pianke koszt pianki to 36 zl