Zobacz temat - [R75] Czujnik ABS
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Czujnik ABS

NIDHOGG - Wto Wrz 21, 2010 16:41
Temat postu: [R75] Czujnik ABS
Witam!
Wiele już czytałem na temat błędów z czujników ABS ale czy ktoś mógłby jasno opisać które koło za co odpowiada????
Już wiem że Prawy przód - prędkościomierz
Lewy przód - trakcja
TYŁ??????
Jak bez kompa poznać czy to nie tył ?
Są czujniki z tyłu ?? ? Myślę że są :-)
U mnie świeci się tylko kontrolka ABS i kontrola trakcji :-)
Lewy przód???? a może tył????
Wszystko mi się miesza.... Pomóżcie niedoświadczonemu roverkowiczowi

SeniorA - Wto Wrz 21, 2010 21:04

prawy przód - prędkościomierz i inne z nim związane ( np. wycieraczki ) , lewy przód - tempomat i ECM ,lewy tył - nawigacja.

[ Dodano: Wto Wrz 21, 2010 21:04 ]
To, że świeci kontrolka ABS i TC , to nie dowód ,że padł któryś czujnik ABS. W systemie jest jeszcze ABS ECU ( tzw. pompa ABS), który z poszczególnych czujników przekazuje sygnał prędkości do odpowiednich modułów i to usterka pompy ( lub połączeń i przewodów ) może być przyczyną świecenia kontrolek.

dzieju - Pią Wrz 24, 2010 00:39

A ja sie podepne ...

Prosil bym szanownego kolege o podpowiedz ...

Nie mam zadnych bledow bynajmniej nic sie nie swieci ABS dziala ASR dziala .

Nawigacja Dziala

Wycieraczki jak stoje na swiatlach zwalniaja obroty i przyspieszaja jak juz jade .

A niestety TEMPOMAT nadal nie dziala :/

Zapala sie po przekroczeniu 40km/h ale nie reaguje na klawisze tak jak powienien nic sie nie wyswietla jak daje SET klawisze sprawne ...

HELP co robic :/

apples - Pią Wrz 24, 2010 09:53

dzieju napisał/a:
A niestety TEMPOMAT nadal nie dziala
http://forum.roverki.eu/v...p=494816#494816
SeniorA - Pią Wrz 24, 2010 11:28

dzieju, w Twoim przypadku ,jak wynika z opisu, niedziałanie tempomatu nie jest związane z czujnikiem ABS. Tempomat w kV6 z automatem , jest najbardziej rozbudowanym układem , bo oprócz siłownika przepustnicy dochodzi jeszcze sterownik skrzyni biegów, wpływajacy na prace tempomatu. Najlepiej podpiąć się do testbooka.