Zobacz temat - [R75] Ubytek wody w chłodnicy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Ubytek wody w chłodnicy

roadking - Sro Wrz 22, 2010 10:36
Temat postu: [R75] Ubytek wody w chłodnicy
Od pewnego czasu ubywa mi wody w chłodnicy, możliwe że pojawiła się nieszczelność na termostacie (choć 3 lata temu go wymieniałem, przejechałem od tego czasu około 40 tyś) ale może to uszczelka pod głowicą (Co mnie bardzo martwi)

Co prawda objawów typu olej w układzie chłodzenia nie ma, nie dymi też parą z rury wydechowej. W oleju również nie ma wody.
Przy regularnym dolewaniu wody nie skacze mi temperatura, tylko jak zapomnę dolać wody i po miesiącu zniknie z 2 litry z układu chłodzenia następuje przegrzanie płynu chłodzącego. A jak pilnuję poziomu w zbiorniczku to wszystko jest ok.

Jak sądzicie, może to być uszczelka ?

SL

piterazim - Sro Wrz 22, 2010 11:19

a pod autkiem mokrej plamy nie ma? weź auto na kanał i sprawdź czy któryś z węży się nie poci
roadking - Sro Wrz 22, 2010 11:25

Wyciek jest na tyle mały ze woda odparowuje, nie widać aby z węży cos wyciekało.
Moze znowu ten termostat tyle że do niego sie dostać to niezła jazda.

apples - Sro Wrz 22, 2010 15:33

roadking napisał/a:
Moze znowu ten termostat tyle że do niego sie dostać to niezła jazda.
lub króciec http://forum.roverki.eu/v...p=409512#409512
roadking - Sro Wrz 22, 2010 15:41

Gdzie jest ten króciec ?
Ja mam silnik KV6 a ten któciec to chyba jest w dieslach ?
A może chodzi o te rurkę łącząca termostat z blokiem w miejscu gdzie jest pompa wody ?

SL

apples - Sro Wrz 22, 2010 15:44

roadking napisał/a:
Ja mam silnik KV6 a ten któciec to chyba jest w dieslach ?
Nie zauważyłem. :wink:
maryba - Sro Wrz 22, 2010 16:54

apples napisał/a:
roadking napisał/a:
Ja mam silnik KV6 a ten któciec to chyba jest w dieslach ?
Nie zauważyłem. :wink:


pewnie dlatego że w opisie wpisał 2.0 :) - co z automatu mówi ze to diesel

dukat11 - Sro Wrz 22, 2010 20:09

roadking napisał/a:
Od pewnego czasu ubywa mi wody w chłodnicy, możliwe że pojawiła się nieszczelność na termostacie (choć 3 lata temu go wymieniałem, przejechałem od tego czasu około 40 tyś) ale może to uszczelka pod głowicą (Co mnie bardzo martwi)


Sprawdź pompę wody. Kiedyś miałem tak że ubywało wody na tyle wolno że nic nie było widać ale po kilku miesiącach ujawniła się pompa. Choć patrząc na twoje inne objawy ( w innych poście: nierówna praca silnika jakby nie palił na jeden cylinder co przechodzi jak go przegazujesz. ) to może być uszczelka głowicy.