Zobacz temat - [Rover 420 97'] wymiana silnika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [Rover 420 97'] wymiana silnika

Modrato - Wto Wrz 28, 2010 13:39
Temat postu: [Rover 420 97'] wymiana silnika
Mam pytanie do znawców. W moim roverku uszkodziła się głowica i naprawa jej jest nieopłacalna. Dlatego też zdecydowałem się na wymianę całego silnika. Posiadam silnik ten słabszy o mniejszej mocy, a chciałbym kupić ten o większej mocy. ( Ten z mojego roverka ma trzy świece żarowe i ma osłonę przykręcaną na trzy śruby, ten co chce kupić ma cztery swiece żarowe i osłonę przykręcaną na cztery śruby ) Poza tym nie wiem jakie jest fachowe oznaczenie tych silników i czym jeszcze się one różnią.
Dlatego też proszę o podpowiedź, czy mogę wstawić jeden silnik za drugi i czy nie będę miał problemów z komputerem i elektroniką. Jeszcze jedno, czy osprzęt będzie pasował z jednego silnika do drugiego.

mirwin - Wto Wrz 28, 2010 13:51

Z tego co wiem, to ten z osłona na 3 śruby jest mocniejszy (105KM) a osłona z 4 śrubami (86KM). W obu jest troche inna elektryka (choćby pompa w 86KM jest mechaniczna a w 105KM "elektronicznie sterowana") oraz maja inne komputery (ROVER ECM i BOSCH ECM)
Remigiusz - Wto Wrz 28, 2010 16:17

Modrato, Roznia sie tylo pompa ale elektryka jest całkiem inna i raczej nikt z mechaników się temu nie podejmie tobie na wymianę elektryki bo to niezła ziezba.

Sam blok silnika od tej mocniejesz i słabszej sa takie same. Jak byś chciał silnik w dobrym stanie do tej 86km maszyny to ja mam do sprzedania za 650zl z osprzętem :wink:

Modrato - Wto Wrz 28, 2010 20:52

A można by coś więcej o tym silniku, przebieg, rocznik, jak z dostawą i gdzie można go obejrzeć ,a może jakąś fotkę. :foto: Może być na maila. Byłbym zainteresowany.
Remigiusz - Wto Wrz 28, 2010 23:42

Modrato, Foty sa w linku pod moim podpisem :razz:

http://members.blizznet.at/stupa/index1.html

Rocznik jak twój jest silnik. :wink:

mieszkam w Strzyzowie wiec trzeba go sobie odebrac :wink:

Modrato - Czw Wrz 30, 2010 09:27

Info na PW.
Remigiusz - Czw Paź 07, 2010 17:11

i jak tam mój silnik się ma już zamontowany :wink: