Zobacz temat - [R100] Co z samochodem po kolizji
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 100 - [R100] Co z samochodem po kolizji

Arti.spark - Sro Wrz 29, 2010 13:28
Temat postu: [R100] Co z samochodem po kolizji
Witam,
mam Rovera 100 po kolizji z tirem pod Płockiem. Przód zniszczony, ale tył nie tknięty. Co z nim zrobić? Naprawiać się raczej nie opłaca. Na holu nie dojedzie do Warszawy, bo koła zblokowane. Jedyne wyjście to laweta. Lecz pytanie co później, do kasacji, na części? proszę o podpowiedź gdzie szukać. Może dealer Rovera skupuje takie samochody?
Z góry dziękuję

colin1983 - Sro Wrz 29, 2010 13:36

Arti.spark napisał/a:
Lecz pytanie co później, do kasacji, na części?
lepiej na częśći rozebrać i spróbować sprzedawać na allegro
Arti.spark napisał/a:
Może dealer Rovera skupuje takie samochody
Dealerów już nie ma od kiedy marka zniknęła z rynku
Arti.spark napisał/a:
Co z nim zrobić? Naprawiać się raczej nie opłaca
to zależy czy mocno pokiereszowany jest samochód widziałem roverka 100 ogłoszenie tyle że anglik za nieduże pieniądze
leszczu - Sro Wrz 29, 2010 14:22

Raczej się nie opłaca go naprawiać. Na części :hmm: . ja wiem czy na części R100 jest bardzo mało u nas. Morze wykręcić najbardziej chodliwe części z tego modelu a resztę na złom
Cr0c0p - Sro Wrz 29, 2010 17:22

Po pierwsze czy kolizja była z Twojej winy czy z kierowcy tira? Jeżeli z jego to weź lawetę i przetransportuj go gdzie chcesz, to jest i tak na jego koszt tyle że najpierw musisz Ty zapłacić gotówką. Potem poczekaj spokojnie na wycenę rzeczoznawcy. Będziesz wiedział ile kasy dostaniesz to już będziesz miał mniej więcej obraz co z nim robić czy sprzedać całego za jakąś okazyjną cenę czy na części go rozebrać. Wszystko zależy ile Ci przyznają kasy. Jeżeli stłuczka była z Twojej winy no to i tak chyba raczej musisz go gdzieś do siebie zabrać i wtedy zobacz ile chodzą wraki na allegro czy gdzieś i co się będzie bardziej opłacało czy w całości czy na części.
chudson - Sro Wrz 29, 2010 22:10

rozbierając na części trzeba jeszcze pomyśleć o legalnym pozbyciu się dokumentów czyli załatwić zaświadczenie o zezłomowaniu albo sprzedać resztę wraku z umową kupna/sprzedaży bo w przeciwnym wypadku ubezpieczalnia się odezwie o kolejną składkę za jakiś czas.
Arti.spark - Nie Paź 03, 2010 21:00

dzięki za odpowiedzi.
już go zezłomowałem bo prawie nic się nie dało odzyskać. pozdrawiam

PS. temat można już usunąć