Zobacz temat - [R75] Problem z odpaleniem po dłuższym postoju
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Problem z odpaleniem po dłuższym postoju

Pyko89 - Czw Wrz 30, 2010 15:09
Temat postu: [R75] Problem z odpaleniem po dłuższym postoju
Witam!
Problem polega na tym że auto cięzko odpala po nawet 3 godzinnym postoju. za jakimś 10 razem krecenia załapie. jesli po 5 minutach to od razu zapali i chodzi elegancko. poza tym dochodzi max do 4 tys obrotów i odcina paliwo. na komputerze w warsztaci wyskoczyło coś że jest za niskie cisnienie paliwa i wymienili mi zawór wysokiego cisnienie ale nie pomogło. poza tym mówieli że jest duzo brudów w paliwie. Pomóżcie. [R75 2.0CDTi '00]

apples - Czw Wrz 30, 2010 15:43

Pyko89 napisał/a:
Witam!
Problem polega na tym że auto cięzko odpala po nawet 3 godzinnym postoju. za jakimś 10 razem krecenia załapie. jesli po 5 minutach to od razu zapali i chodzi elegancko. poza tym dochodzi max do 4 tys obrotów i odcina paliwo. na komputerze w warsztaci wyskoczyło coś że jest za niskie cisnienie paliwa i wymienili mi zawór wysokiego cisnienie ale nie pomogło. poza tym mówieli że jest duzo brudów w paliwie. Pomóżcie. [R75 2.0CDTi '00]
Prawdopodobnie rozwaliła się pompa w baku. Auto ciężko odpala bo ma problem zaciągnąć paliwo. Temat o pompie http://forum.roverki.eu/v...p=494721#494721 Ewentualnie pada pompa niskiego ciśnienia przy akumulatorze.
Pyko89 - Czw Wrz 30, 2010 16:34

teraz juz sam nie wiem czy nie jest to wina świec. świece są dobre i na desce ta "żółta sprężynka" się prawidłowo świeci przed odpaleniem ALE prąd do nich nie dochodzi
apples - Czw Wrz 30, 2010 18:24

Pyko89 napisał/a:
teraz juz sam nie wiem czy nie jest to wina świec. świece są dobre i na desce ta "żółta sprężynka" się prawidłowo świeci przed odpaleniem ALE prąd do nich nie dochodzi
Przy tych temperaturach bez świec powinien palić bez najmniejszego problemu. Jakby było -10C wtedy to by można było brać świece pod uwagę.
Pyko89 - Sob Gru 04, 2010 21:30
Temat postu: świece
przyczyną nie odpalania był spalony przekaźnik świec żarowych. piszę troche z opóźnieniem ale wreszcie temat z moim autem uważam za zamkniety.
pzdr