Zobacz temat - [Honda Accord] Maglownica do wymiany?????
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [Honda Accord] Maglownica do wymiany?????

maciej1 - Czw Paź 07, 2010 06:05
Temat postu: [Honda Accord] Maglownica do wymiany?????
Witam
Dziś rano usłyszłem niepokojące dźwięki z oklic układu kierowniczego. Wspomaganie nie działało poprawnie, koło kierownicy pracowało ciężko, słychac było taki terkot tak jakby coś przepuszczało. Po kilkunastu sekundach wszystko wróciło do normy. O czym to może świadczyc: pompa wspomagania kończy żywot czy raczej maglownica. Doda, iż żadnych wycieków nie ma.

tronsek - Czw Paź 07, 2010 06:27

Prędzej pompa ma już dość. Jakby się kończyła maglownica, to byłby odczuwalny luz na kierownicy.
thef - Czw Paź 07, 2010 10:07

Sprawdź na początek ilość płynu do wspomagania. Być może jest go za mało, być może jest gdzieś nieszczelność i lekko się zapowietrza układ. Dolej płynu i obróć kilka razy kierownicą w obie strony do oporu.
maciej1 - Czw Paź 07, 2010 15:11
Temat postu: [Honda Accord 2.0 TDI 1997rok] Maglownica do wymiany?????
Oki, tak zrobię. Dodam jeszcze tylko iż objawy te występują tuż po "odpaleniu" auta przez około 10 - 15 sekund ale wtedy nie ma w ogóle wspomagania
Chris83 - Nie Paź 10, 2010 01:39

To może pasek wieloklinowy się ślizga?
maciej1 - Nie Paź 10, 2010 08:34
Temat postu: [Honda Accord 2.0 TDI 1997rok] Maglownica do wymiany?????
Pasek wiemienie swoją drogą, bo już na to czas. Zrobiłem tak jak mi radzili koledzy wyżej - dolałem oleju do wspomagania nieco ponad max i na razie jest dobrze. Po szczegółowych oględzinach lekko poci się na opasce przy zbiorniczku zarówno tej grubej jak cieńszej
falar - Nie Paź 10, 2010 12:20

opaski najlepiej wymień od razu na takie skręcane śrubą, wycieki w tym miejscu to norma, a dziwne odgłosy przy kręceniu kierownicą to właśnie za niski poziom płynu